Patrick bouwt opnieuw aan zijn autobedrijf na verwoestende brand: "Ik wil niks anders doen"

Josh Walet

Na de brand op 5 mei leek alles verloren voor ondernemer Patrick. De showroom van zijn autobedrijf, autoparc occasions, op een drukke rotonde in Alphen aan den Rijn ging volledig in vlammen op. Toch staat hij er weer. Vanuit een loods aan Hoorn 75B bouwt hij gestaag aan zijn bedrijf. "Ik wil niks anders doen", zegt Patrick vastberaden.

Van brand naar doorpakken

In de nacht van 5 mei kreeg Patrick het telefoontje dat elke ondernemer vreest: zijn pand stond in brand. Alles ging verloren – van gereedschap tot zijn volledige voorraad auto's. “Ik ben meteen in de modus gegaan om opnieuw te beginnen. Auto’s zoeken, omzet draaien.”

Dankzij snelle actie van collega Frank kwam er al snel een tijdelijke oplossing. Frank achterhaalde via de Kamer van Koophandel wie eigenaar was van een loods aan Hoorn 75B. “Binnen vijf dagen zaten we erin”, zegt Patrick. Op 13 juni trok hij in. De ruimte mag hij tijdelijk gebruiken, totdat de vergunningen voor woningbouw rond zijn. “Het is een fijne, heldere ruimte. Praktisch ingericht. Hier kan ik gewoon werken.”

Anders werken op een nieuwe plek

De loods brengt een andere manier van werken met zich mee. Geen winkelpand meer waar klanten vrij binnenlopen, maar werken op afspraak. “Op zaterdag ben ik er altijd. Doordeweeks liever even bellen van tevoren.” Waar hij voorheen 41 auto’s op voorraad had vanwege de drukke periode, zijn dat er nu 16. Toch verkocht hij al vier auto’s sinds de herstart. “Dat geeft vertrouwen. Ik moet nu veel onderweg zijn om nieuwe voorraad te vinden, maar het lukt.”

Zijn verzekering hielp snel: binnen een week na de brand stond het geld op zijn rekening. “Dat gaf echt lucht. Bij Nationale-Nederlanden zeiden ze dat ze dit nog nooit zo snel hadden meegemaakt”, zegt Patrick lachend.

Ruimte voor herstel

Toch komt het besef pas later. “De eerste weken ging ik gewoon door. Maar sinds twee weken voel ik pas echt wat er gebeurd is. Mentaal doet dat wat met je. Ik heb getwijfeld of ik door moest gaan, maar ik wil niks anders doen.”

Voor nu zit Patrick goed op zijn tijdelijke locatie. “Ik weet dat ik hier niet kan blijven, dus ik bereid me al voor op een volgende stap. Maar eerst: omzet draaien, klanten helpen en weer groeien.”

Vooruit blijven kijken

Het pand mag dan tijdelijk zijn, zijn doel is helder. “Mensen komen op mijn advertenties af. Ze willen rijden, en als dat goed zit, maakt het pand niet uit. Het draait nu om de auto – en dat is prima.”

Meer nieuws

Satire Column Blog Politiek vandaag 00:25

Voorbeschouwing verkiezingen: landelijke splinterpartijen

De gemeenteraadsverkiezingen komen er aan. Allemaal aardige partijprogramma's, die veel beloven en ons een Walhalla in het vooruitzicht stellen. Klopt dat allemaal wel? Steeds een andere partij tegen het licht gehouden uit de gemeente Alphen aan den Rijn.

Advertorial Evenement gisteren 17:02

Wooncafé in Alphen en Ter Aar: advies en inspiratie voor woningbezitters

Wie plannen heeft met zijn woning of zich oriënteert op de woningmarkt, kan op vrijdag 27 maart van 19:00 tot 21:00 uur terecht bij het Wooncafé van Deerenberg & Van Leeuwen Makelaars. De avond vindt plaats op de kantoren in Alphen aan den Rijn en Ter Aar.

Weekoverzicht gisteren 15:23

Het nieuws van week 11 in één overzicht

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een grote brand in de Hooftstraat tot een nieuw gezicht bij Alphense Boys en aandacht voor vrouwenveiligheid: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht. 

Politiek gisteren 13:36

Dit zijn de stemlocaties in Alphen aan den Rijn op 18 maart

Op woensdag 18 maart 2026 kun je in Alphen aan den Rijn je stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dat kan op verschillende stemlocaties in de gemeente, verspreid over Aarlanderveen, Alphen aan den Rijn, Benthuizen, Boskoop, Hazerswoude-Dorp, Hazerswoude-Rijndijk, Koudekerk aan den Rijn en Zwammerdam. De stembureaus zijn die dag geopend van 07:30 tot 21:00 uur.

Advertorial Eten en drinken gisteren 12:16

Paasbrunch bij de Stadsherberg op zondag 5 april

Pasen is hét moment om samen aan tafel te gaan. Geen haast, geen stress in de keuken, maar gewoon genieten met familie en vrienden. Bij De Stadsherberg verzorgen ze op zondag 5 april een feestelijke en uitgebreide paasbrunch waarbij de tafel zich langzaam vult met heerlijke gerechten om samen te delen.

Maatschappelijk gisteren 09:51

Morgen start de Week tegen Racisme en Discriminatie

Van maandag 16 tot en met zaterdag 21 maart staat Alphen aan den Rijn in het teken van de Week tegen Racisme en Discriminatie. Met verschillende activiteiten vragen de Stichting voor Inclusie & Discriminatiebestrijding, de gemeente Alphen aan den Rijn en diverse maatschappelijke organisaties aandacht voor een samenleving waarin iedereen mee kan doen en zich gezien en gehoord voelt.