Podcast ‘Een eeuw ARC’
Zaterdag 15 maart was het precies 100 weken voor 22 februari 2027, de dag waarop ARC, de grootste voetbalvereniging van Alphen aan den Rijn, haar 100-jarig jubileum viert. Al ruim een half jaar is een jubileumcommissie onder leiding van oud-voorzitter Irma Ligtvoet bezig met de voorbereidingen voor de festiviteiten rondom dit bijzondere feest. De eerste activiteit is de lancering van een podcastreeks, ‘Een eeuw ARC’, met in totaal honderd afleveringen.
Vier jeugdige presentatoren
Elke podcast begint met de eerste strofe van het clublied: ‘Rood en zwart zijn onze kleuren’. Daarna volgt een gesprek met de gast van de week, waarin deze wordt uitgedaagd met verschillende dilemma’s en vertelt over zijn of haar ‘rol’ in de geschiedenis van ARC. De vier presentatoren zijn stuk voor stuk jeugdigen met een sterke band met de club en een passie voor journalistiek. Annemiek Brandriet, journaliste bij het AD, is een van de presentatoren. Ze speelt in de veteranen bij ARC en heeft een zoon die ook bij de club speelt. Daarnaast zijn er twee studenten van de School voor Journalistiek: Bink Dodere, speler van ARC 7, en Luuk Roeleven, speler van JO19-2. Het kwartet wordt compleet gemaakt door Pepijn Stam, die jaren in de jeugd van ARC speelde en een trouwe supporter van de club is.
Diversiteit aan verhalen
In de podcasts blikken de presentatoren terug op zowel de mooie als de minder mooie momenten uit de clubgeschiedenis. De onderwerpen en gasten die aan bod komen, zijn heel divers. De organisatoren hebben een lijst opgesteld met verschillende mensen, van de dames die in het sponsorhome achter de bar staan tot de architect die twee clubhuizen ontwierp. Ook de trainer van het eerste elftal en het lid met nummer 100 komen aan het woord. Bovendien hebben leden van ARC de mogelijkheid gehad om zich aan te melden om mee te werken aan de podcast.
Betekenis van ARC
In elke aflevering wordt dezelfde vraag gesteld: ‘Wat betekent ARC voor jou?’ Het belooft veel mooie, persoonlijke antwoorden op te leveren. De podcasts zijn te beluisteren op de website van ARC en zullen ook elke week beschikbaar zijn op Alphens.nl.