Politie trekt wapens na melding over vuurwapen in Bospark, kinderen blijken onschuldig

Josh Walet

Drie kinderen zijn dinsdagavond in het Bospark door de politie met getrokken wapens benaderd na een melding over jongeren met een mogelijk vuurwapen. Al snel bleek dat de kinderen niets met de melding te maken hadden.

De politie kreeg een melding over jongeren die mogelijk in het bezit waren van een vuurwapen in het Bospark. Agenten gingen direct ter plaatse en troffen daar drie kinderen aan. Eén van hen voldeed aan het signalement dat was doorgegeven.

Vanwege de ernst van de melding startte de politie een Benaderingstechniek Gevaarlijke Verdachten (BTGV). Daarbij werden de kinderen met getrokken wapens benaderd en moesten zij hun handen omhoog houden.

Kinderen flink geschrokken

Kort na de controle werd duidelijk dat de drie kinderen niets met de melding te maken hadden. De politie beëindigde de actie direct.

De kinderen waren volgens de politie flink geschrokken van het incident. Om hen op hun gemak te stellen kregen zij een traumabeertje. Vervolgens begeleidden agenten de kinderen naar huis. Daar werd ook met de ouders gesproken en uitgelegd wat er was gebeurd.

Verdachten niet meer aangetroffen

Voor zover bekend zijn de personen op wie de oorspronkelijke melding betrekking had, niet meer aangetroffen.

Update: de politie is verder gegaan met het controleren van personen. Eén persoon is ervandoor gegaan en later aangehouden. De politie heeft met een speurhond gezocht naar weggegooide spullen. Daarbij is gezocht in de bosjes op de Albert Schweitzerbrug en onder de brug, waar bouwmaterialen liggen.

Verdachte situatie Bospark
Update: politie zoekt met een speurhond naar weggegooide spullen op en onder de Albert Schweitzerbrug.
Verdachte situatie Bospark
Update: politie zoekt met een speurhond naar weggegooide spullen op en onder de Albert Schweitzerbrug.
Verdachte situatie Bospark
Update: politie zoekt met een speurhond naar weggegooide spullen op en onder de Albert Schweitzerbrug.

Verdachte situatie Bospark

Verdachte situatie Bospark

Verdachte situatie Bospark

Meer nieuws

Advertorial Evenement vandaag 17:10

Superhelden veroveren De Aarhof tijdens spectaculaire Vaderdagmiddag

Winkelcentrum De Aarhof staat op zaterdag 20 juni volledig in het teken van Vaderdag. Tussen 12:00 uur en 16:00 uur brengt het winkelcentrum de allersterkste helden samen voor een onvergetelijke middag vol actie, creativiteit en ontmoetingen voor het hele gezin.

Advertorial Evenementen vandaag 12:30

Elke zaterdag in juni iets te beleven in jouw stadshart

De maand juni staat het centrum van Alphen aan den Rijn in het teken van bewegen, beleven en ontdekken. Elke zaterdag is er een evenement op het Rijnplein of in het centrum - voor jong en oud, groot en klein. En dat is niet zomaar een zomerprogramma: het is de aftrap van Gezond Stadshart, een groot programma dat ons centrum de komende jaren blijvend groener, gezonder en aantrekkelijker maakt.

Werkzaamheden vandaag 11:15

N11 afgesloten tussen Alphen Oost en A12 door wegwerkzaamheden

Automobilisten moeten van vrijdag 12 juni 21:00 uur tot zaterdag 13 juni 14:00 uur rekening houden met een afsluiting van de N11. De weg is in beide richtingen dicht tussen afrit 10 (Alphen aan den Rijn-Oost) en de aansluiting met de A12.

Overige vandaag 10:13

Steek vanmiddag de handen uit de mouwen op de Stortemelk en Vliestroom

Vanmiddag steken bewoners, de Gebiedsadviseurs Alphen Noord, de Schone Buurt Coaches en de wijkbeheerders van Woonforte samen de handen uit de mouwen tijdens een schoonmaakactie op de Stortemelk en Vliestroom. Ook de buurt eromheen zal worden aangepakt. Heb je toevallig nog geen plannen? Iedereen is welkom om aan te sluiten en mee te helpen aan een schone en prettige leefomgeving.