Alphens.nl

PostNL gaat brievenbussen voortaan overdag legen

PostNL gaat vanaf volgende maand de meeste brievenbussen al overdag legen in plaats van na 17:00 uur. Het postbedrijf wil hiermee miljoenen euro’s besparen en efficiënter te werk gaan. Dit besluit is genomen vanwege financiële druk door de dalende vraag naar briefpost en stijgende kosten.

De huidige manier van werken kost te veel geld. Te veel personeel en busjes zijn nodig om na 17:00 uur de brievenbussen nog te kunnen legen. Door de brievenbussen overdag te legen, kunnen pakketbezorgers deze meenemen en worden er geen extra kosten gemaakt.

Ongeveer 10.000 brievenbussen staan verspreid door Nederland. 75% daarvan zal overdag geleegd worden. Op drukke plekken, zoals winkelcentra en stations, worden de brievenbussen nog wel na 17:00 uur geleegd. Ook brievenbussen voor rouwpost en medische post blijven zes dagen per week in gebruik.

Uitstel van bezorgtijd

PostNL kampt met personeelsproblemen, waardoor het moeilijker wordt om de post binnen 24 uur te bezorgen. Het bedrijf is daarom bezig om de bezorgtermijn op te rekken naar 48 uur. Minister Beljaarts van Economische Zaken was hiermee akkoord gegaan, maar heeft het besluit toch uitgesteld na veel vragen vanuit de Tweede Kamer.


Stuur een nieuwsbericht in
Stuur een nieuwsbericht in
Adverteer op Alphens.nl
Adverteer op Alphens.nl

Meer nieuws

Gemeente vandaag 22:00

Liesbeth Spies neemt afscheid van Alphen met een lach en een traan

Dinsdagmiddag 14 januari 2025 werd tijdens een mooie afscheidsbijeenkomst in het gemeentehuis stilgestaan bij het naderende afscheid van Liesbeth Spies als burgemeester van Alphen aan den Rijn. Hoewel ze officieel nog tot zondagavond in functie blijft, werd haar lange staat van dienst gevierd in het bijzijn van collega’s, familie en vrienden.

Advertorial Winactie Jubileum vandaag 16:53

The Glow Boutique viert 1-jarig jubileum met een speciale winactie!

The Glow Boutique viert deze maand haar eerste jubileum. In slechts een jaar tijd heeft eigenaresse Valerie haar droom waargemaakt: een kapsalon transformeren tot een boutique waar schoonheid en ontspanning samenkomen. Om dit bijzondere jubileum te vieren, organiseert The Glow Boutique een exclusieve winactie via hun kanaal! Wil jij kans maken op een verwenmoment? Lees verder om te ontdekken hoe je mee kunt doen.

Gemeente vandaag 16:13

Gemeente peilt mening inwoners over locaties zonne- en windenergie

De gemeente Alphen aan den Rijn wil zich verder inzetten voor duurzame energie. Inwoners van Alphen aan den Rijn, evenals andere belanghebbenden, worden daarom uitgenodigd om hun mening te geven over de locaties voor zonnevelden en windmolens in de regio. Dit gebeurt via een participatietraject dat deze maand van start gaat.

Verkeer en vervoer vandaag 15:37

Flexflitser op Oranje Nassausingel vanaf vandaag actief

Vanaf vandaag staat er een mobiele flitspaal op de Oranje Nassausingel in Alphen aan den Rijn. De flexflitser is geplaatst ter hoogte van de kruising met de Thorbeckestraat, vlak bij de plek waar in juli 2022 een tragisch ongeluk plaatsvond. Bij dat ongeluk kwam de 20-jarige Kaylee Marse om het leven door een automobilist die veel te hard reed.

Advertorial Sport vandaag 14:51

Bezoek de open dag van Potential Health Club!

Vindt je het lastig om goede voornemens vol te houden? Begin 2025 sterk met de begeleiding van Potential Health Club. Op zaterdag 18 januari organiseert de club een open dag met vrije inloop tussen 11:00 en 16:00 uur. Iedereen is welkom, ongeacht of je al klant bent of niet.