Provincie wil bouwmateriaal voor Gnephoek per schip vervoeren

Josh Walet

Om verkeersdrukte tijdens de bouw van de nieuwe wijk Gnephoek te beperken, wil de provincie Zuid-Holland een deel van het bouwmateriaal per schip aanvoeren. De wijk komt langs de Oude Rijn te liggen, vlak bij de Heimanswetering. Dat maakt vervoer over water volgens de provincie een logische én slimme oplossing.

In de Gnephoek komen minimaal 5.500 nieuwe woningen. De verwachting is dat de eerste paal in 2029 wordt geslagen. Zoveel woningen bouwen zorgt onvermijdelijk voor meer verkeer in en rond Alphen aan den Rijn. Zeker omdat er bij de start van de bouw nog geen nieuwe weg met aquaduct onder de Heimanswetering ligt.

Drukte op provinciale wegen

De provincie benadrukt dat een duidelijk beeld nodig is van de impact van deze en andere grote bouwprojecten in Alphen, zoals het plan voor circa 2.000 woningen rond de Rijnhaven. De uitvalswegen richting de N207 en de provinciale weg naar Leimuiden krijgen het extra druk.

Hoeveel extra verkeer de N207 aankan, is op dit moment nog niet duidelijk. Ook is nog niet bekend welke aanpassingen er nodig zijn om de verkeersstroom in goede banen te leiden.

Nieuwe ontsluitingsweg en transferium

Naast de plannen voor bouwlogistiek over het water wordt er ook gekeken naar een nieuwe ontsluitingsweg vanuit de wijk Gnephoek. Al langer ligt het idee op tafel voor een rondweg die vanuit de polder aansluit op de N207. Daarnaast wordt er gedacht aan een transferium in Alphen-Noord, bij de N207. Zo'n overstappunt zou moeten zorgen voor minder autoverkeer en betere bereikbaarheid met het openbaar vervoer.

De provincie houdt de plannen scherp in de gaten en bekijkt stap voor stap wat er nodig is om de bereikbaarheid van Alphen aan den Rijn ook in de toekomst goed te houden.

Meer nieuws

Wonen en bouwen vandaag 15:03

Woonforte doet mee aan pilot voor slimmer koelen van woningen

Hoe houd je een woning tijdens steeds warmere zomers zo aangenaam mogelijk? Woonforte doet samen met TNO en vier andere corporaties mee aan een pilot met de zogenoemde Cooldown Coach. Dit slimme apparaat helpt huurders met praktische tips om hun woning koel te houden, met tips over bijvoorbeeld ventileren.

Dieren vandaag 13:42

Konijn gevonden aan Burgemeester Bruins Slotsingel: eigenaar gezocht

Op de Burgemeester Bruins Slotsingel is eind juli een konijn aangetroffen. Het dier verblijft momenteel bij Dierentehuis Stevenshage in Leiden. Het gaat om een ram die op 29 juli is gevonden. Dierentehuis Stevenshage hoopt het konijn zo snel mogelijk met zijn eigenaar te kunnen herenigen.

Advertorial Evenement vandaag 12:54

Een feest, bruiloft of borrel plannen? De Eventkas van Sunset raakt snel vol

Een bruiloft met al je dierbaren, een bedrijfsfeest met collega's of uitgebreid dineren met een grote groep. Bij Sunset Bar & Kitchen kan het allemaal in de Eventkas. Wie in september of later een evenement wil organiseren, doet er goed aan op tijd een datum te reserveren.

Evenement vandaag 10:25

Rijnplein wordt podium voor Alphens talent: avondprogramma Jaarmarkt compleet

Op het Rijnplein staat een avond vol live muziek, met een line-up waarin Alphens talent volop de ruimte krijgt. Van een intieme opening tot een uitbundige afsluiter met Helemaal Top en Waterproof Shampoo: het wordt een avond van meezingen, dansen en samen genieten, met DJ Wessel die de avond doordraait tot sluitingstijd.

Advertorial Eten en drinken vandaag 09:02

Winnares Yolanda geniet van de Fiesta Tapas Toren bij La Cubanita Alphen aan den Rijn

Onlangs konden lezers van Alphens.nl meedoen aan een smakelijke winactie van La Cubanita Alphen aan den Rijn. Deelnemers maakten kans op een Fiesta Tapas Toren-arrangement voor twee personen. De gelukkige winnares was Yolanda de Haan. Zij kwam samen met haar twee dochters langs om de rijkgevulde Tapas Toren zelf te ervaren.