Restaurant De Lelie staat na ruim 30 jaar te koop

Restaurant de Lelie

In 1994 opende Alphenaar Alex van der Linden, samen met zijn compagnon Bart van Leeuwen, de deuren van Restaurant De Lelie, gelegen naast het Europapark. Wat ooit begon als een bescheiden theehuis, groeide al snel uit tot een volwaardig restaurant, geliefd bij velen in de regio. Na ruim 33 jaar zijn de twee eigenaren klaar om het stokje door te geven aan de opvolger. 

Alex, een geboren ondernemer, schreef in 1994 een open sollicitatie naar de gemeente, waarin hij vroeg om het restaurant te mogen openen op de plek naast het Europapark. Zijn verzoek werd snel goedgekeurd, en eind 1994 opende De Lelie haar deuren. "En nu zijn we alweer 30 jaar verder," merkt Alex op, reflecterend op de tijd die voorbij is gevlogen.

Stokje overdragen

Het vrijstaande paviljoen, gelegen in de woonwijk Kerk en Zanen, staat momenteel te koop. Eigenaren Bart en Alex van der Linden willen graag het stokje overdragen aan toekomstige nieuwe eigenaren. Bart, 72 jaar oud, zegt: "Op een gegeven moment is het mooi geweest."

De Lelie door de jaren heen

Bart vertelt enthousiast: "Bij de opening was er zelfs een strandje aanwezig voor het restaurant. Helaas werd dit later gesloten door de gemeente vanwege problemen met blauwalg in de vijver." Het strandje was altijd een gezellige plek waar ouders op het terras konden ontspannen terwijl hun kinderen speelden bij de zwemvijver. Gedurende de jaren groeide het gebouw van De Lelie om aan de vraag te voldoen. De keuken werd uitgebreid en extra tafels werden geplaatst om de groeiende klantenkring te kunnen bedienen.

"We zijn langzaam op zoek naar een ondernemer die het stokje van ons wil overnemen. Er staan nog genoeg bruiloften gepland, dus daar hoeven mensen zich geen zorgen over te maken. Wel hopen we in de nabije toekomst een opvolger te vinden," aldus Alex. De vergunning voor de komende 25 a 30 jaar is laatst afgegeven. Dat betekent dat er voor de toekomstige koper genoeg tijd klaar staat!

Meer informatie over het pand is te vinden op de website van Klaassen Bedrijfsmakelaardij

Meer nieuws

Rondje Alphie vandaag 16:00

Rondje Alphie met Jelte Tuinenburg van VLYT beachbar

In de nieuwste aflevering van Rondje Alphie maken we kennis met Jelte Tuinenburg. Deze Alphense horecaman timmert hard aan de weg. Met ervaring bij verschillende horecazaken in Alphen zet Jelte nu de volgende stap: zijn eigen beachbar. In de video vertelt hij er meer over.

Advertorial Politiek plein vandaag 15:01

“Niet onze koers, wel de realiteit“: VVD over coalitieadvies Nieuw Elan, CDA, Pro en D66

De VVD in Alphen aan den Rijn heeft gereageerd op het verslag van informateur Kees van der Staaij, waarin wordt voorgesteld om een coalitie te vormen tussen Nieuw Elan, CDA, Pro en D66. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van 16 april 2026, waarin de informateur zijn advies toelichtte, gaf fractievoorzitter Peter van Waaij namens de VVD deze reactie.

Wonen en bouwen vandaag 14:33

Dreigende sloop Gipshallen in Alphen blokkeert circulair ontwikkelplan gevestigde ondernemers

Een ambitieus plan voor de ontwikkeling van het Nautisch Circulair Centrum (NCC) in de Rijnhaven dreigt voortijdig te stranden door een gebrek aan medewerking van de Gemeente Alphen aan den Rijn. Initiatiefnemers Nova Watersport en Haven aan den Rijn - momenteel gevestigd in de Gipshallen aan de Rijnhaven - hebben een plan ontwikkeld om de verouderde hallen te transformeren tot een aansprekende innovatiehub voor elektrisch varen en circulair vakmanschap: het Nautisch Circulair Centrum.

Overige vandaag 13:26

Alphense schrijver Ruard Wallis de Vries schrijft novelle over Ridderveld

Schrijver Ruard Wallis de Vries (1967), die opgroeide in Alphen aan den Rijn, zal deze maand een nieuwe novelle uitbrengen waarin de Alphense wijk Ridderveld centraal staat. In Paaltjesvechten blikt hij terug op zijn jeugd in de wijk, zonder daarbij te vervallen in nostalgie.