Ruim 500 Alphense leerlingen doen verkeersexamen in mei; basisscholen kunnen zich nog aanmelden

Ingezonden

Ruim 500 leerlingen van Alphense basisscholen doen in mei mee aan het VVN Praktisch Verkeersexamen. Met het verkeersdiploma laten zij zien dat zij veilig aan het verkeer kunnen deelnemen.

Veilig Verkeer Nederland (VVN) en de meeste basisscholen in de gemeente vinden het praktisch verkeersexamen belangrijk. Na groep acht gaan leerlingen naar het voortgezet onderwijs. Zij zijn dan vaak langer onderweg, meestal op de fiets, e-bike of fatbike. Tijdens het examen laten leerlingen zien dat zij veilig kunnen deelnemen aan het verkeer.

Minder deelnemers dit jaar

Wel valt het op dat er dit jaar minder leerlingen meedoen dan in andere jaren. Dat is jammer, want fietsveiligheid is belangrijk. Daarom roept VVN scholen die zich nog niet hebben aangemeld op om alsnog mee te doen. Aanmelden is eenvoudig en kan via pve.vvn@gmail.com.

Voor veel kinderen is het verkeersdiploma, naast het zwemdiploma, één van de eerste diploma’s die zij behalen.

Meer nieuws

Wonen en bouwen vandaag 15:34

Steekterbrug krijgt steeds meer vorm: contouren nieuwe rijbaan zichtbaar

De werkzaamheden aan de nieuwe Steekterbrug maken zichtbaar vooruitgang. Op zowel het noordelijke als het zuidelijke deel van het project is de afgelopen periode hard gewerkt aan de fundering van de nieuwe rijbaan. Daardoor zijn de eerste contouren van de toekomstige weg inmiddels goed te zien.

Politie en handhaving vandaag 14:01

Snelheidscontrole van politie op Burgemeester Bruins Slotsingel levert zeven boetes op

De politie heeft vanochtend een snelheidscontrole gehouden op de Burgemeester Bruins Slotsingel in Alphen aan den Rijn. Daarbij werden meerdere forse snelheidsovertredingen geconstateerd. Van één bestuurder werd het rijbewijs ingevorderd nadat hij met 107 km/u over de weg reed waar maximaal 50 km/u is toegestaan.

Maatschappelijk vandaag 13:39

Gemeente zet USAR-collega's in het zonnetje

Tijdens de vergadering van het Algemeen Bestuur zijn collega's van Veiligheidsregio Hollands-Midden die onlangs met USAR.NL in Venezuela zijn ingezet, in het zonnetje gezet. Als blijk van waardering ontvingen zij een bos bloemen van de burgemeesters.