Scholen vieren Paarse Vrijdag om aandacht te besteden aan acceptatie LHBTIQ+ leerlingen

Scala College

Vrijdag 9 december is het Paarse Vrijdag. Dit is een belangrijke actiedag in het onderwijs, waarbij meer ruimte gevraagd wordt voor seksuele- en genderdiversiteit. Paarse Vrijdag helpt bij de acceptatie van LHBTIQ+ personen in het onderwijs. Ook de Alphense scholen stonden stil bij deze dag. 

Elke tweede vrijdag in december is het Paarse Vrijdag. In Nederland werd deze actiedag voor het eerst gehouden in 2010. Sindsdien wordt deze dag jaarlijks gevierd door het netwerk van Gender & Sexuality Alliances (GSA), dat op verschillende scholen actief is.

Paarse Vrijdag wordt op steeds meer scholen gevierd. Het is een goede manier om in de lessen aandacht te besteden aan seksuele- en genderdiversiteit. Bovendien zijn kinderen en jongeren van 8 tot 18 nog volop in ontwikkeling, ook op seksueel gebied. Dit maakt onderwijs een goede plek om acceptatie te stimuleren. Bovendien ervaren deze opgroeiende kinderen en jongeren veel groepsdruk. De acceptatie van LHBTIQ+ leerlingen is op scholen vaak nog laag; heteroseksualiteit is de norm en ‘homo’ is een scheldwoord. Met de viering van Paarse Vrijdag kunnen scholen extra aandacht aan deze acceptatie besteden. 

GSA Scala College

Het Scala College in Alphen aan den Rijn is één van de scholen die hier actief mee bezig is. De GSA van het Scala College wil een fijne en veilige sfeer creëren voor iedereen: “wat je seksuele voorkeur ook is.” Dit doen zij door een aanspreekpunt te zijn voor leerlingen die vragen hebben rondom seksualiteit. Ook willen zij het woord ‘homo’ verbannen als scheldwoord en willen ze openheid creëren door alles bespreekbaar te maken.

Het Scala College roept leerlingen op om ook paars te dragen. Op social media plaatste het Scala College: “Join and make a stand”. Ook plaatste de school foto's van docenten en leerlingen in paarse kleding en bakte een leerling een paarse taart voor de leraren. Het netwerk GSA van het Scala College zal ook op verschillende locaties aanwezig zijn om vragen van de leerlingen te beantwoorden.

Groene Hart 

Ook op het Groene Hart wapperde de regenboogvlag en werd aandacht besteed aan Paarse Vrijdag. "Een dag waarop wij tegen elkaar zeggen dat iedereen er toe doet. Dat iedereen mooi is zoals hij of zij is of wilt zijn", aldus Groene Hart Praktijkschool. Ook op het Groene Hart Leerpark werd door docenten en leerlingen paarse kleding gedragen.

Meer nieuws

Advertorial Evenementen gisteren 16:55

Alphens.nl als vertrouwde mediapartner voor Alphense festivals

Een goede samenwerking voelt vaak als vanzelfsprekend – en dat is precies wat de festivalorganisatoren in Alphen aan den Rijn al jaren ervaren met Alphens.nl als vaste mediapartner. Met veel waardering zetten Frangken Tuhumena, Jason Tuhumena en Martin Kalkhoven Alphens.nl graag in het zonnetje.

Kunst gisteren 15:22

Drie kunstenaars exposeren hun kunst in het gemeentehuis van Alphen aan den Rijn

Vanaf deze maand is het werk van drie kunstenaars te bewonderen op een bijzondere locatie: het gemeentehuis van Alphen aan den Rijn. Op de werkkamers van de burgemeester en wethouders worden kunstwerken geëxposeerd van Lucinda Bertels, Ilona Lok en Cara Yuan – elk met een eigen signatuur, maar verbonden door creativiteit, vakmanschap en een maatschappelijk betrokken blik.

Verkeer en vervoer gisteren 14:12

Spoorwerkzaamheden tussen Alphen aan den Rijn en Gouda

Op zaterdag 28 juni van 01:00 uur tot en met 02:15 uur wordt er aan het spoor gewerkt tussen Alphen aan den Rijn en Gouda. De laatste sprinter van Alphen naar Gouda rijdt hierdoor niet.