Spex-directeur Gijs van Leeuwen verlengt sponsorschap Alphense Boys: “Teruggeven aan Alphen is vanzelfsprekend“

Josh Walet

Met Spex in the City Opticiens wist Gijs van Leeuwen in tien jaar tijd een stevige positie te veroveren in Alphen aan den Rijn. Nu verlengt hij opnieuw zijn shirtsponsorschap bij Alphense Boys. Voor hem is dat meer dan zichtbaarheid alleen: het is een manier om iets terug te doen voor de stad waar hij opgroeide.

Gat in de markt

Tien jaar geleden begon Van Leeuwen Spex met een duidelijke visie op de optiekmarkt. “Je ziet eigenlijk twee werelden”, legt hij uit. “De grote ketens met lage prijzen maar weinig beleving en persoonlijke aandacht, en de zelfstandige opticiens met veel kwaliteit en beleving - vaak prachtige designwinkels - maar tegen hoge prijzen.”

Met Spex wilde hij het beste van beide combineren: de service en kwaliteit van een zelfstandige opticien, maar dan tegen scherpere prijzen. “Bij ons betaal je gemiddeld zo’n 58% minder dan bij zelfstandige winkels, zonder in te leveren op kwaliteit of ervaring.”

“Dat bleek een gat in de markt. Inmiddels koopt bijna één op de vier Alphenaren zijn of haar bril bij Spex“, aldus Van Leeuwen.

Bewuste keuze voor lokale betrokkenheid

Voor Van Leeuwen is ondernemen onlosmakelijk verbonden met maatschappelijke betrokkenheid. “Ik ben geboren en getogen in Alphen. Mijn bedrijf is groot geworden dankzij de Alphenaren. Dan vind ik dat je ook iets terug moet doen. Teruggeven aan Alphen is vanzelfsprekend.”

Die betrokkenheid uit zich in uiteenlopende sponsorinitiatieven: van voetbalverenigingen als AVV Alphen, ARC en Alphense Boys tot lokale evenementen en buurtactiviteiten. “Of het nou een sportclub is, een festiviteit of een bingo van een speeltuinvereniging – als ik iets kan bijdragen, doe ik dat graag.”

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

gijs spex sponsor alphense boys

Verlenging bij Alphense Boys

Drie jaar geleden werd Van Leeuwen shirtsponsor van Alphense Boys. Die samenwerking beviel zo goed dat hij nu opnieuw voor drie jaar heeft bijgetekend. “Op het moment dat je de kans krijgt om hoofdsponsor te worden van een grote voetbalvereniging of op een shirt te staan van een club met aanzien, dan wil je dat.”

Hoewel Gijs als retailer vrijwel elke zaterdag werkt, probeert hij regelmatig een wedstrijd mee te pakken. “Ik ben een echte voetballiefhebber.” Zo was hij ook aanwezig bij de recente derby tussen Alphense Boys en ARC. “Het was hartstikke leuk, prachtig weer, er hing een geweldige sfeer. En dat ARC nu nog steeds meedoet om de titel vind ik mooi om te zien.”

Trots en toekomst

Het sponsorschap levert Van Leeuwen niet alleen zichtbaarheid op, maar ook trots. “Bijna iedere maandagochtend als ik de krant opensla en dat shirt zie met mijn naam erop, dan ben ik trots. Dan word ik blij.”

Met de verlenging bij Alphense Boys onderstreept Gijs opnieuw zijn betrokkenheid bij de stad. Voor Van Leeuwen is het duidelijk: ondernemen in Alphen en iets terugdoen voor de stad gaan hand in hand.

Meer nieuws

Weekoverzicht vandaag 14:21

Het nieuws van week 32 in één overzicht

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een boerenprotest langs de N207 tot een melding over een explosief bij de Zegerplas: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.

Overige gisteren 14:59

Allard Lindhout voelt zich al jaren thuis op het ARC Heitingatoernooi

Voor de meeste voetballiefhebbers is Allard Lindhout vooral de scheidsrechter die op de Nederlandse én internationale voetbalvelden te zien is. Tussen wedstrijden in de Eredivisie en Europese duels door maakt hij al jarenlang graag tijd vrij voor het ARC Heitingatoernooi. Niet omdat het moet, maar omdat hij er met plezier naartoe komt. "De organisatie staat als een huis en je voelt je hier echt onderdeel van het toernooi."

Winactie Overige gisteren 12:18

Maak kans op een reparatie t.w.v. € 99 bij Smart Telecom Store!

Is jouw smartphone, tablet of laptop toe aan een reparatie? Goed nieuws! Smart Telecom Store geeft één reparatie t.w.v. € 99 weg. Of het nu gaat om een gebarsten scherm, een batterij die vervangen moet worden of een ander technisch probleem: Smart Telecom Store staat voor je klaar. 

Vacatureoverzicht gisteren 11:10

Alle vacatures van week 32 op een rij

Klaar voor een frisse stap in je carrière? Deze week zijn er weer nieuwe vacatures toegevoegd op Alphens.nl! Welke sector je ook aanspreekt, van techniek en zorg tot horeca en daarbuiten, wij hebben alle nieuwe kansen overzichtelijk voor je op een rijtje gezet.