Stennis met Dennis - Hup Zwammerdam!

De mooiste club van onze gemeente is voetbalvereniging Zwammerdam. Alleen de naam al: Zwammerdam. Laatst reed ik over de Steekterweg toen mijn zoontje van vijf belde:

“Papa, waar rij je?”

“In Zwammerdam.”

“O, in Zwabberdam.”

En daarom, al fuseert Alphen aan den Rijn straks met Tytsjerksteradiel, als ze maar met hun poten van de naam ‘Zwammerdam’ afblijven. Ik heb altijd wat gehad met Zwammerdam. Toen mijn zoon van inmiddels tien twee jaar geleden met zijn team van Alphense Boys tegen Zwammerdam speelde, moedigde ik hem aan, maar was ik stiekem voor… Inderdaad. Hij is keeper. Laat door die bal!

Ik verloor mijn hart definitief aan het einde van vorig seizoen, toen Zwammerdam tegen en bij Alphia een promotie/degradatiewedstrijd speelde. Supporters van Zwammerdam klommen in de nacht voorafgaande aan de wedstrijd over het hek van het Alphia-complex en schilderden de deuren in de kleur Zwammerdam-groen. Stond heel goed bij het Alphia-oranje. Wat waren die Alphianen boos! Nog voor de wedstrijd begon, stond Zwammerdam dus al met 0-1 voor en uiteindelijk wonnen ze ook nog.

Ik las vorige week in deze krant dat Zwammerdam een nieuwe hoofdsponsor heeft: Okay Color Graphics. Ik ken eigenaar Joeri van den Berg en da’s bepaald geen krent. Het is ‘m niet om de exposure te doen, maar hij gunt het de club en vindt het gewoon leuk.

Ik werk best veel samen met die Joeri, maar ik heb nooit geweten dat wij deze liefde delen. En daarom wil ook ik deze club sponsoren. Echter, ik wil geen bord en ook geen advertentie in het clubblad. Het liefst wil ik op het shirt, maar na enig veldwerk ben ik erachter gekomen dat er op het shirt geen plaats meer is: Joeri’s bedrijf staat al op de voorzijde en cosponsor Polaroid Eyewear op de achterkant. Op de broek wil ik niet, want die Zwammerdammers kennende, gaan ze dan een rotgeintje uithalen en belandt mijn logo op kont of kruis.

Daarom is hier mijn alternatieve voorstel: als de spelers van Zwammerdam bereid zijn om hun wedstrijden af te werken met een bandana om hun hoofd, wil ik over de brug komen. Met zo’n bandana is de club natuurlijk uniek in misschien wel de hele wereld. Het spreekt voor zich dat het logo van mijn bedrijf ‘op het voorhoofd’ staat en over de juiste bedrijfskleuren beschikt.

Nou, meneer de voorzitter, wat mij betreft kunnen de onderhandelingen beginnen.

Dennis Captein


Deze column is geschreven voor en geplaatst in het Alphens Nieuwsblad
Foto: Eveline J. Verhoeve 

Meer nieuws

Overige gisteren 14:40

Jonge mantelzorgers even in het zonnetje tijdens avontuurlijk uitje

Afgelopen week stond in het teken van de Week van de Jonge Mantelzorger. Een week waarin extra aandacht uitgaat naar kinderen en jongeren die thuis zorgen hebben om een broer, zus, ouder of ander familielid. Om deze bijzondere week feestelijk af te sluiten, trok Tom in de buurt afgelopen vrijdag met zeven enthousiaste jonge mantelzorgers naar het klimpark in Alphen aan den Rijn.

Aanbieding gisteren 13:40

Exclusieve Early Bird voorverkoop Zomerspektakel aan het Meer 2027 start zaterdag 13 juni

De confetti is nog maar net opgeruimd, de herinneringen aan o.a. DI-RECT, Kensington, RONDÉ, Prins S. en de Geit, Outsiders, Nachtdienst en BENR zitten nog vers in het geheugen - en toch wordt er achter de schermen alweer hard gewerkt aan een nieuwe editie. En dat betekent goed nieuws voor iedereen die er in 2027 weer bij wil zijn! Aanstaande zaterdag opent de exclusieve Early Bird voorverkoop voor zaterdag 5 juni 2027. Er zijn slechts 1.000 tickets beschikbaar, dus zorg dat je klaar zit.

Evenement gisteren 11:25

Feestelijke slotdag van Zomerspektakel 2026

Na drie dagen vol muziek, entertainment en gezelligheid kwam er zondagavond een einde aan Zomerspektakel aan het Meer 2026. Met optredens van Zoë Livay, FLEMMING, 3JS, Yves Berendse en Helemaal Top werd het een dag vol sfeer, meezingers en onvergetelijke momenten. Duizenden bezoekers genoten van een mooie afsluiting van een fantastisch weekend.