Stijgende benzineprijzen zorgen voor problemen bij Alphense huishoudens

Josh Walet

De stijgende benzineprijzen kunnen mogelijk meer dan achthonderd huishoudens in Alphen aan den Rijn in financiële problemen brengen, zo blijkt uit berekeningen van deze site op basis van cijfers van onderzoeksbureau TNO.

Van deze groep wonen 657 huishoudens zo ver van een treinstation dat ze geen redelijk alternatief hebben voor de auto. TNO waarschuwde eerder al voor 'vervoersarmoede', waarbij huishoudens met een inkomen van €2000,- (alleenstaanden) tot €2600,- (samenwoners) per maand en jaarlijks meer dan 20.000 kilometer rijden, een achtste van hun inkomen aan vervoer kwijt zijn bij stijgende brandstofprijzen.

Als de prijs van een liter benzine de €2,47 bereikt, zouden 820 huishoudens een te groot deel van hun inkomen aan brandstofkosten besteden.

Elektrische auto’s

Voor sommige huishoudens zou de overstap naar een elektrische auto een oplossing kunnen zijn, vooral omdat vanaf 2030 de verkoop van 'fossiele' auto's niet meer is toegestaan. Echter, 573 van de huishoudens met een laag inkomen en afhankelijk van de auto hebben minder dan 40.000 euro aan spaargeld, wat niet voldoende is om een elektrische auto aan te schaffen en tegelijkertijd reserves te behouden voor onvoorziene uitgaven.

TNO-onderzoekers benadrukken dat het collectief verlagen van accijnzen, zoals eerder door het kabinet gedaan, een te grove maatregel is om vervoersarmoede tegen te gaan. In plaats daarvan pleiten ze voor uitbreiding van het openbaar vervoer in steden, waar de meeste risicohuishoudens zich bevinden. Dit zou meer mensen binnen een kwartier van een treinstation kunnen brengen en zo de afhankelijkheid van auto's verminderen.

Meer nieuws

Advertorial Beauty en verzorging gisteren 17:39

Klaar voor de zomer? Laat je huid stralen met Bioslimming!

De zomer staat weer voor de deur – tijd voor blote benen, korte broeken en luchtige rokjes. Maar schrik je een beetje als de lange winterbroek uitgaat en je naar je huid kijkt? Geen zorgen, wij hebben dé oplossing: Bioslimming!

Overige gisteren 15:45

Nieuwe pluktuin bij De Jozef geoepend

Donderdag 15 mei is bij het gebouw van De Jozef aan de Hoflaan 3 in Alphen aan den Rijn een nieuwe pluktuin geopend. Wethouder Gert van den Ham verrichtte de officiële opening van deze groene oase, die bedoeld is als ontmoetingsplek voor bezoekers, inwoners en deelnemers van de dagbesteding van Visie-R.

Advertorial Winkelen gisteren 13:21

Fantastisch opent nieuwe, ruimere winkel aan de Julianastraat

Goed nieuws voor modeliefhebbers: damesmodezaak Fantastisch is verhuisd naar een nieuwe, ruimere locatie aan de Julianastraat 85. In de compleet vernieuwde winkel vind je de nieuwste collecties van merken als Zoso, Rino & Pelle, G-maxx en Culture, in maten van XS tot en met 3XL.

Politie en handhaving gisteren 12:00

Verkeersregelaar gewond na incident tijdens avondvierdaagse in Alphen aan den Rijn

Afgelopen donderdagavond, 15 mei, rond 19:00 uur heeft zich een incident voorgedaan op de Sportlaan in Alphen aan den Rijn, waarbij een verkeersregelaar gewond is geraakt. De verkeersregelaar was aanwezig om het verkeer rondom de avondvierdaagse in goede banen te leiden. Volgens de politie zijn er geen aanhoudingen verricht.

Evenement gisteren 10:55

Buiten is het feest, bij Buurthuis AquaRijn

Op zaterdag 24 mei, tussen 14:00 en 18:00 uur, verandert het plein van Buurthuis AquaRijn in een gezellige kleedjesmarkt. Kom langs en snuffel tussen de vele kraampjes vol uiteenlopende spullen die te koop worden aangeboden.