Josh Walet

Stroomstoring treft Alphen en omgeving: Swaenswijkbrug blijft open staan

Woensdagochtend is tijdens werkzaamheden in de Raadhuisstraat een kabel geraakt, wat heeft geleid tot een grote stroomstoring. Omwonenden meldden dat zij twee explosies hoorden. De stroomstoring is inmiddels verholpen.

Door de storing zitten delen van Alphen aan den Rijn, Zwammerdam, Aarlanderveen en Nieuwkoop zonder stroom. Meer dan veertig straten zijn getroffen, waaronder de Achtermiddenweg, Albert Verweystraat, Bergmolen, Buitenkerk, Cornelis Geellaan, Goudse Rijpad, Kortsteekterweg, Olympiaweg, Oostkanaalweg, Raadhuisstraat, Steekterweg en Vondelstraat. De getroffen postcodes zijn 2405, 2406, 2407, 2421, 2445 en 2471. Ongeveer 2.000 huishoudens zijn beïnvloed door de storing meld netbeheerder Liander.

Een direct gevolg van de stroomstoring is dat de Swaenswijkbrug open is blijven staan en niet meer gesloten kan worden. Hoewel de brug een noodaccu heeft, functioneert deze niet omdat de bedieningscentrale ook zonder stroom zit.

Een monteur is ter plaatse om de brug handmatig te sluiten. De verwachting is dat de stroomstoring rond 12:45 uur verholpen is.

WhatsApp Image 2025-02-12 at 11.25.06 (1).jpeg

WhatsApp Image 2025-02-12 at 11.25.06 (2).jpeg


Stuur een nieuwsbericht in
Stuur een nieuwsbericht in
Adverteer op Alphens.nl
Adverteer op Alphens.nl

Meer nieuws

Sport vandaag 15:15

Podcast ‘Een eeuw ARC’

Zaterdag 15 maart was het precies 100 weken voor 22 februari 2027, de dag waarop ARC, de grootste voetbalvereniging van Alphen aan den Rijn, haar 100-jarig jubileum viert. Al ruim een half jaar is een jubileumcommissie onder leiding van oud-voorzitter Irma Ligtvoet bezig met de voorbereidingen voor de festiviteiten rondom dit bijzondere feest. De eerste activiteit is de lancering van een podcastreeks, ‘Een eeuw ARC’, met in totaal honderd afleveringen.  

Voorstelling vandaag 13:47

Leerlingen Scala College schitteren tijdens eindexamenconcert in Parkvilla

Maandagavond 17 maart gaven de havo-eindexamenleerlingen van de kunst & muziekklas van het Scala College een indrukwekkend eindexamenconcert in Theater Parkvilla. Ondanks dat deze klas slechts acht leerlingen telt, was de opkomst van publiek groot en werden zij getrakteerd op een muzikale avond vol variatie.

Muziek vandaag 11:31

Muziekjaar 2025 in de Adventskerk feestelijk geopend

Stichting Vrienden van de Adventskerk heeft het muziekjaar 2025 officieel geopend met een feestelijke bijeenkomst in de Adventskerk. Dit jaar staat in het teken van het thema ‘Muziek voor iedereen’, met speciale aandacht voor jonge muzikanten en liefhebbers. Het programma loopt van april 2025 tot en met januari 2026 en biedt een brede variatie aan muzikale genres.

Advertorial Werken gisteren 17:10

Speeddate bij Krabbescheer: Ontdek een baan in de zorg!

Op woensdagochtend 2 april opent woonlocatie Krabbescheer van Stichting Philadelphia Zorg de deuren voor een speeddate met geïnteresseerden in een baan in de zorg. De organisatie is op zoek naar begeleiders en coördinerend begeleiders en biedt de kans om op een informele manier kennis te maken met het werk, de locatie en de bewoners.