De maanden juni en juli stonden voor het wedstrijdteam van AZC Alphen aan den Rijn in het teken van de Nederlandse kampioenschappen. In totaal kwamen maar liefst 18 zwemmers in actie tijdens verschillende toernooien: van het NK voor senioren en junioren tot het NK open water en het NK minioren. De prestaties waren indrukwekkend: AZC keerde huiswaarts met 17 gouden, 12 zilveren en 7 bronzen medailles.
Individuele uitblinkers
De meeste medailles kwamen op naam van parazwemmer Thomas Braat, die maar liefst 11 keer goud en 8 keer zilver won. Vooral zijn prestaties op de 400 meter vrije slag (onder de 5 minuten) en de 50 vrij (onder de 28 seconden) sprongen eruit.
Jade van der Schrier, specialist op de lange afstanden, pakte 2 keer goud, 1 keer zilver en 2 keer brons. Ze verraste op de 400 wisselslag, waar ze met een indrukwekkende tijd de snelste 17-jarige ooit werd. Haar zus Nina van der Schrier, rugslagspecialist, maakte vooral indruk op de 200 rug, waar ze met maar liefst 8 seconden voorsprong goud pakte.
Ook bij de jongere zwemmers werd volop gepresteerd. Twan van der Schrier zwom bij de NK minioren naar 3 keer goud en zette onder andere een toptijd neer op de 100 rug (1:33). Finn Osterman pakte twee keer brons en noteerde knappe persoonlijke records op de 100 en 200 vrij. En in het open water haalde Sophie Hoogervorst 2 keer brons op de 3 km vrije slag en 1,5 km schoolslag.
Daarnaast eindigden meerdere AZC-zwemmers in de top 10, waaronder Adriaan Coppelmans, Jolie van Arik, Tamara Geuzenbroek en Kassidy Martis.
Internationale doorbraak
AZC was deze zomer ook internationaal vertegenwoordigd. Jade van der Schrier mocht voor Nederland uitkomen op de Europese Jeugdkampioenschappen Open Water in Portugal. Ze eindigde als 14e op de 7,5 km en zelfs als 8e op de 3 km knock-out race. Kort daarna vertegenwoordigde ze Nederland opnieuw op de reguliere Europese Jeugdkampioenschappen in Slowakije, waar ze onder andere 21e werd op de 1500 meter en een persoonlijk record zwom op de 400 vrij.
Ook parazwemmer Thomas Braat mag zich binnenkort internationaal laten zien. In de week van 21 juli neemt hij deel aan de Paralympische Jeugdspelen in Istanbul, een ervaring waarvoor hij nu volop in training is.
