Josh Walet

Tennisvereniging Nieuwe Sloot naar veld Alphense Boys

TV Nieuwe Sloot moet verhuizen, omdat op haar huidige velden woningen worden gebouwd. De nieuwe locatie is in sportpark De Bijlen. Daar zal de tennisvereniging op een van de velden van Alphense Boys acht tennisbanen plus vier padelbanen inrichten en een clubhuis neerzetten.

Veld 5 van voetbalclub Alphense Boys wordt omgebouwd naar een tennisaccommodatie voor TV Nieuwe Sloot. In ruil hiervoor krijgt Alphense Boys een kunstgrasveld met ledverlichting op natuurveld 3. Voor de squashvereniging, die ook van Nieuwe Sloot moet vertrekken, wordt nog gezocht naar een nieuwe locatie.

De tennisclub is tevreden met de acht tennis- en vier padelbanen en het nieuwe compacte clubhuis. Alphense Boys vindt dat de compensatie tekort schiet. En de squashvereniging wacht het allemaal af. Dat blijkt tijdens de raadscommissievergadering op donderdag 23 mei. Wethouder Gert-Jan Schotanus meldt dat er veel gesprekken zijn geweest en dat dit de uitkomst is. Ondanks een aantal kanttekeningen van verschillende politieke partijen blijft het hierbij.

TV Nieuwe Sloot

De voorzitter van de tennisvereniging, Willy Spanjer, spreekt in tijdens de vergadering. Zij meldt dat Nieuwe Sloot tevreden is met de uitkomst. "Wij vragen de raad om instemming met de plannen. Er is een goed plan gemaakt voor nu en voor de toekomst. We zijn vooral ook blij met het compacte clubhuis."

Wel vraagt Spanjer aandacht voor het verdwijnen van de indoorfaciliteiten als centrum Nieuwe Sloot wordt afgebroken. Als oplossing draagt zij aan om met alle Alphense tennisclubs om tafel te gaan zitten en te zoeken naar een mogelijkheid om ongeveer drie opblaashallen in de wintermaanden te plaatsen. De wethouder zegt toe dat de gemeente mede in gesprek zal gaan.

Alphense Boys

Het bestuur van Alphense Boys vindt het een goed plan, maar vindt tegelijkertijd dat het een eenzijdige oplossing is. Goed voor de tennisvereniging, maar te weinig compensatie voor de voetbalclub. De voetballers willen meer trainingscapaciteit en zij willen de vier lichtmasten van veld 5 hebben, het veld dat naar de tennisvereniging gaat.

Verschillende politieke partijen vragen van de wethouder om te bekijken of de lichtmasten verplaatst kunnen worden. De kosten hiervoor zijn netto € 21.000. Schotanus meldt dat de lichtmasten terugkomen in het totale beleid voor de buitensport, dan zal blijken naar welke club deze gaan. "De Alphense Boys krijgt nu een kunstgrasveld en drie keer ledverlichting. Deze uitruil gaat met gesloten beurzen. Dat is uit de gesprekken gekomen en dat is goed zo. Wellicht zijn meer trainingsmogelijkheden te vinden in gesprekken met de buurclubs."

Squashvereniging

De squashvereniging weet nog niet waar haar nieuwe locatie is, maar vraagt hier wel aandacht voor. Wethouder Schotanus zegt de raadscommissie toe dat er voor of direct na de zomer een plan is.

Financiën

De angel in de plannen is het geld. Hoewel de kosten voor de nieuwe tennislocatie grotendeels voor TV Nieuwe Sloot zijn, betaalt gemeente Alphen aan den Rijn wel het een en ander, onder meer een eenmalige bijdrage aan de tennisvereniging voor de verhuizing, en geeft daarnaast een grote garantstelling. "De tennisclub moet weg in verband met woningbouw op haar huidige locatie. De opbrengst daarvan speelt mee in de financiën", zegt Schotanus. "Wij nemen als gemeente echt geen onverantwoorde risico’s."

In principe betaalt de gemeente € 198.000 euro aan verplaatsen en bouwrijp maken van velden, € 715.000 voor een investeringskrediet en € 390.133 als incidentele bijdrage plus een garantstelling van € 600.000.

Hamerstuk

De gemeenteraad zal tijdens de raadsvergadering van 30 mei instemmen met het voorstel en een fors budget ter beschikking stellen inclusief gemeentegarantie op leningen. Het voorstel staat op de agenda als hamerstuk en er zal dus niet verder over worden gesproken.

Op de foto de huidige locatie van centrum Nieuwe Sloot waar woningen zullen worden gebouwd


Stuur een nieuwsbericht in
Stuur een nieuwsbericht in
Adverteer op Alphens.nl
Adverteer op Alphens.nl

Meer nieuws

Advertorial Workshop vandaag 17:02

Kinderfilms, workshops en theater in voorjaarsvakantie

Parkvilla heeft een mooi programma samengesteld voor kinderen van verschillende leeftijden in de voorjaarsvakantie. Met films, theater, workshops én een pyjama-ontbijt. De filmtitels Red de Jungle, Op Avontuur in de Tovertuin met Woezel en Pip en Paddington in Peru zorgen voor een afwisselend filmmenu. Op 26 februari zijn er twee workshops: Stop-motion na de animatiefilm Red de Jungle en armbandjes weven geïnspireerd op Peru. De theatervoorstelling Het Kleurenmonster -met de bijbehorende dansworkshop- is bijna uitverkocht.

Bikkels on Bikes: Fietsend naar Vietnam vandaag 16:24

Toerisme op het Annapurna Circuit met Bikkels on Bikes

Een van de klachten die ik (Sven) van tevoren op internet las over het Annapurna Circuit is dat het veel te toeristisch is. De eerste drie dagen hebben we gefietst en omdat we veel over het jeeppad fietsten, zagen we daar lang niet alle hikers. Als we dan soms hikers tegenkwamen, werden we vooral aangemoedigd omdat we fietsend naar boven gingen. Ik vond het eigenlijk wel lekker als we mensen tegenkwamen; dan had je weer even iemand die je aanmoedigde.

Milieu en duurzaamheid vandaag 15:48

Leerlingen Yuverta maken wijk schoner en ontwerpen duurzame chillplek

Op vrijdag 14 februari ging het project Duurzame Wijk van start. Wethouder Gert van den Ham gaf het startsein met een opschoonactie in de buurt van Yuverta. Leerlingen prikten afval op straat en onderzochten wat er allemaal wordt weggegooid. Dit project moet hen bewust maken van hun eigen gedrag en laten zien hoe ze kunnen bijdragen aan een schone omgeving.

Overige vandaag 13:44

Kringloopwinkels vol muziek op 22 februari

Zaterdag 22 februari wordt het een muzikaal feestje in de kringloopwinkels van Stichting Kringloop Alphen! In zowel Alphen aan den Rijn als Hazerswoude-Rijndijk kun je genieten van live muziek en meedoen aan muzikale acties.

Overige vandaag 10:13

Alphense Bobby (5) geniet met zijn gezin van een onvergetelijke Opkikkerdag

Op zaterdag 15 februari beleefde Bobby (5) samen met zijn zus Zoë (7) en hun ouders een onvergetelijke Opkikkerdag, georganiseerd door Stichting Opkikker. Voor het gezin, dat dagelijks te maken heeft met de impact van Bobby’s stofwisselingsziekte, stond deze dag volledig in het teken van ontspanning, plezier en verrassingen.