Tom in de buurt bestaat tien jaar en dat wordt gevierd met een feest vol ontmoeting, muziek en talent. Op zaterdag 1 november van 12:00 tot 16:00 uur is iedereen welkom in Theater Castellum in Alphen aan den Rijn. Het evenement is gratis toegankelijk en bedoeld voor inwoners van de gemeenten Alphen aan den Rijn, Kaag en Braassem en Nieuwkoop.
Een dag vol verbinding en plezier
Tom in de buurt is sinds 2015 actief in de drie gemeenten en ondersteunt inwoners bij hulpvragen over welzijn, zorg en meedoen. Tijdens het feest laat Tom zien waar het al tien jaar om draait: mensen met elkaar verbinden en zorgen dat iedereen kan meedoen. ''Het wordt echt een middag van samenkomen',' zegt Wilko Kuus, bestuurder van Tom in de buurt. ''Met muziek, workshops en presentaties van organisaties waar we mee samenwerken. We hopen dat inwoners niet alleen een leuke middag hebben, maar ook zien wat Tom voor hen kan betekenen. Iedereen is welkom, of je nu hulp nodig hebt, iets wilt betekenen voor een ander of gewoon even wilt langskomen. Onze deur staat altijd open.''
Een feestelijk programma voor jong en oud
Het programma zit vol optredens, workshops en activiteiten waarin meedoen centraal staat. Bezoekers kunnen onder andere dansen bij Dabke Night, ontspannen tijdens een yogasessie van Heartfulminds of deelnemen aan de Beweegstraat van Alphen Vitaal. Daarnaast zijn de exposities van dagbestedingslocaties De Dagwacht en De Wielewaal te zien. Wie wil ontdekken wat Tom allemaal doet, kan terecht in de Tom-straat. Dat is een interactieve route waar bezoekers kennismaken met de verschillende teams, initiatieven en samenwerkingen van Tom in de buurt. Ook is er een culturele proefstraat, waar je kunt proeven van diverse culturen en activiteiten, die inwoners met elkaar in contact brengen.
Tijdens het evenement neemt de TomCast een live podcast op. Bezoekers kunnen meekijken en meeluisteren naar inspirerende gesprekken, spontane interviews en bijzondere ontmoetingen, allemaal terwijl ze zelf door het feest lopen. Ook aan de kinderen is gedacht. Terwijl ouders een rondje maken door de Tom-straat of meedoen aan een workshop, kunnen de kleintjes zich vermaken aan de kindertafel. Ze kunnen kleuren, knutselen en genieten van een glaasje limonade tussendoor.
Lokale artiesten op het podium
Op het podium staan Marco de Hollander, Menno Aben, Danjil Tuhumena, TODAY!, DJ School Alphen en de Tom-band, met medewerkers van Tom in de buurt die hun muzikale talent laten horen. Samen zorgen zij voor een afwisselende middag vol muziek.
Praktische informatie
- Datum: Zaterdag 1 november 2025
- Tijd: 12:00 tot 16:00 uur
- Locatie: Theater Castellum, Alphen aan den Rijn
- Toegang: Gratis
Bekijk het programma
Meer informatie: tomindebuurt.nl/10-jaar-tom-in-de-buurt.
Over Tom in de buurt
Tom in de buurt biedt ondersteuning aan inwoners van Alphen aan den Rijn, Kaag en Braassem en Nieuwkoop. Met een team van professionals en vrijwilligers helpt Tom mensen bij het vinden van oplossingen voor dagelijkse uitdagingen. Door in te zetten op Talent, Ondersteuning en Meedoen (TOM) werkt de organisatie aan een samenleving waarin iedereen kan deelnemen en zich gehoord voelt