Tweeduizend jaar geschiedenis, tien jaar eenheid

Eveline Verhoeve

De gemeente Alphen aan den Rijn bestaat in 2024 precies tien jaar. Alphen aan den Rijn, Boskoop en Rijnwoude zijn namelijk in 2014 gefuseerd. Onder aanvoering van Nieuw Elan wil de gemeenteraad nu een behoorlijk budget om Alphense organisaties de gelegenheid te geven om dit te vieren.

Een feestje vieren als er iets te vieren valt. Dat is wat de coalitiepartners Nieuw Elan, VVD, CDA en D66 voor ogen staat. Daarom hebben zij tijdens de gemeenteraadsvergadering van 9 november een motie ingediend om een budget vast te stellen inclusief een 'plan in grote lijnen'. Het gaat om het vieren van het tienjarig bestaan van gemeente Alphen aan den Rijn onder het mom van 'Tweeduizend jaar geschiedenis, tien jaar eenheid'.

Fractievoorzitter van Nieuw Elan, André de Jeu, legt uit waarom de motie is geschreven: "We moeten onze inwoners een hart onder de riem steken en we willen de gemeenschap versterken. Een feestje voor alle mensen die van Alphen aan den Rijn iets moois willen maken." De Jeu verwacht van het college een plan in de maand december, zodat het besproken kan worden in een raadscommissie en het ook écht het hele jaar feest is.

Er wordt gedacht aan vrijwilligers- en maatschappelijke organisaties, zoals culturele instellingen, Oranjeverenigingen, buurthuizen, zwembaden, theaters, de bibliotheek, Alphen Vitaal, wijkverenigingen en -initiatieven, en vele anderen om iets te organiseren. Ook al geplande bijeenkomsten en activiteiten zouden gekoppeld kunnen worden aan het thema.

De initiatiefnemers willen hiervoor een budget van minimaal 100.000 en maximaal 200.000 euro plus een plan in grote lijnen om de organisaties en inwoners de weg te wijzen. Wethouders Van As (evenementen) en Noordermeer (cultuur & erfgoed) vinden het, gesteund door het hele college, een prima idee en nemen de motie over.

Het is de bedoeling dat het budget voor 75 procent door Alphen Marketing wordt beheerd en dat de rest van het bedrag door de cultuurkoepel wordt ingezet. Ook moet er een eenvoudige aanvraagprocedure komt en moeten budgetten aan initiatiefnemers worden toegekend in samenspraak met organisaties en verenigingen.

Op de foto de Grote Bonte Fusieshow ter gelegenheid van de fusie in 2014

Meer nieuws

Overige gisteren 16:00

Netwerkbijeenkomst ‘Samen op weg naar werk’

Op dinsdag 27 mei organiseert WerkVinden Alphen een netwerkbijeenkomst onder de titel ‘Samen op weg naar werk’. De bijeenkomst is van 10:00 tot 12:00 uur in bibliotheek Rijn en Venen.

Sport gisteren 11:30

Alphense honkballer Finn (12) geselecteerd voor EK onder 12

De 12-jarige Finn uit Alphen aan den Rijn mag deze zomer het shirt van het Nederlands honkbalteam onder 12 aantrekken op het Europees Kampioenschap in Tsjechië. Een droom die uitkomt voor de jonge sporter, die zijn eerste honkbalstappen zette bij de Alphians en inmiddels speelt bij Hoofddorp Pioniers. Maar om daadwerkelijk te kunnen schitteren op het EK, is Finn – net als zijn teamgenoten – hard op zoek naar sponsoren.

Advertorial Horeca gisteren 09:17

Snackbar De Haven zoekt een nieuwe collega: Word jij het nieuwe gezicht van deze gezellige ontmoetingsplek?

In het hart van Alphen aan den Rijn vind je Snackbar De Haven, een plek waar niet alleen de friet en snacks geliefd zijn, maar vooral de warme sfeer en het vertrouwde gevoel. Sinds Sjaak Schijff een jaar geleden het stokje overnam, is de snackbar uitgegroeid tot een echte ontmoetingsplek voor buurtbewoners, medewerkers van nabijgelegen bedrijven en vaste koffiedrinkers.

Overige 17 mei 2025 15:55

Alphen aan den Rijn hijst regenboog- en transgendervlag op IDAHOBIT

Alphen aan den Rijn laat vandaag, op 17 mei, opnieuw zien hoe belangrijk inclusiviteit en acceptatie zijn. Op de Internationale Dag tegen Homo-, Lesbo-, Bi-, Trans- en Interseksefobie (IDAHOBIT) vraagt de gemeente aandacht voor gelijke rechten en zichtbaarheid van de lhbtiqa+-gemeenschap.