Uitreiking Thea Beckman Prijs 2023 Museumpark Archeon

Archieffoto 2022 / Archeon

Ieder jaar wordt in Museumpark Archeon de Archeon Thea Beckmanprijs uitgereikt aan de schrijver van het beste historische jeugdboek. Jaarlijks afgewisseld worden boeken voor jonge en voor oudere lezers bekroond. In 2023 bekroont de jury werk voor jongeren vanaf 12 jaar.

In het voorjaar maakte de jury de longlist van dertien genomineerde boeken al bekend waarop aansluitend de shortlist volgde. Zaterdag 16 september vindt de uitreiking plaats en wethouder Gert-Jan Schotanus, Gemeente Alphen aan den Rijn, overhandigd de prijs aan de gelukkige winnaar.

De vijf genomineerde titels zijn: 

Els Beerten - De rest van ons leven

Querido, maart 2022

Lida Dijkstra - Schaduw van Toet

Luitingh-Sijthoff, oktober 2021

Jean-Claude van Rijckeghem - Onheilsdochter

Querido, mei 2022

Astrid Sy - Noem geen namen

Luitingh-Sijthoff, april 2021

Anna Woltz - De Tunnel

Querido, mei 2022

Bij deze vijf titels zijn door studenten van de Willem de Kooning Academie Rotterdam korte films gemaakt.  Tijdens de uitreiking worden de korte films getoond.

Naast de volwassen jury is er ook een jongerenjury. Deze reikt De Jonge Beckman uit, de prijs voor het beste historische jeugdboek volgens de lezers zelf. Een groep van 14 jonge lezers uit het gehele land las deze shortlist en maakte daaruit een eigen keuze voor een winnaar. Op 16 september wordt ook De Jonge Beckman winnaar bekend gemaakt. Emmy Stevens begeleidt deze jonge lezers.

Op zaterdag 16 september wordt zowel de Thea Beckman Prijs 2023 als de Jonge Beckman 2023 in Archeon uitgereikt.  De winnaar van de Thea Beckman Prijs ontvangt een certificaat en € 1.500 en de winnaar van de Jonge Beckman ontvangt € 1.000. De jury bestaat uit voorzitter Hubert Slings (Stichting Entoen.nu) en de leden Inge Mooiman (kinderboekwinkel Silvester, Leiden), Liselotte Dessauvagie (Dessgevraagd leesbevordering)  Monique Veldman (Museumpark Archeon), Rutger van Driel en Moniek Warmer (Stichting Jaap ter Haar).

De Schrijvers van de Ronde Tafel, genootschap van historische kinderboekenschrijvers, zijn het gehele weekend in Archeon aanwezig en lezen voor uit eigen werk.

Meer nieuws

Verkeer en vervoer vandaag 11:26

Files bij Euromarkt tijdens spitsuren zijn volgens B&W acceptabel

Het college van burgemeester en wethouders (B&W) van Alphen aan den Rijn neemt maatregelen om de verkeersdoorstroming rond de Euromarkt te verbeteren. Toch zullen er, ondanks deze plannen, ook in de toekomst files blijven ontstaan tijdens de spitsuren. Volgens B&W is dat acceptabel, gezien de verwachte toename van verkeer en de aard van het gebied.

Advertorial Overige vandaag 11:08

TomCast aflevering 2: Hoe Rick leerde omgaan met angst en paniek

In het derde seizoen van de podcastserie van Tom in de buurt gaan Maranke Koevoet, Denise Schellen en Rob Witteman in gesprek met mensen die vanuit hun eigen ervaring of hun werk te maken hebben met moeilijke, vaak gevoelige onderwerpen. Denk aan thema’s als eetstoornissen, rouw, armoede, angststoornissen, seksualiteit en jeugdzorg.

Politiek vandaag 10:43

Gemeente Alphen werkt aan toekomstbestendige sportaccommodaties

Hoe zorg je ervoor dat iedereen in Alphen aan den Rijn nu én in de toekomst kan blijven sporten? Die vraag staat centraal in de nieuwe nota sportaccommodatiebeleid van de gemeente. In een brief aan de gemeenteraad deelt het college van burgemeester en wethouders de belangrijkste uitgangspunten en plannen voor uitvoering van het nieuwe beleid.

Horeca vandaag 10:23

Maison du Braam opent op de plek van Al Bianco

Het hoekpand aan de Van Boetzelaerstraat 1 krijgt dit najaar opnieuw een nieuw hoofdstuk. Waar de afgelopen jaren verschillende ondernemers het karakteristieke pand kleur gaven, opent binnenkort Maison du Braam. Een buurtcafé en bistro met Franse flair, een tijdloze sfeer en een menukaart vol klassiekers met een internationale twist.