VegaBoerderij op 3 september met kraam in het Irenebos bij het IVN

Josh Walet

Tijdens de Natuurmarkt op 3 september in het Irenebos is ook de VegaBoerderij Groene Hart aanwezig. De Alphense actieve deelnemers Gerard Harmes en Herman Teunissen willen bezoekers graag enthousiast maken voor dit initiatief.

In 2020 startte een aantal mensen enthousiast een project een coöperatie voor consumenten in Alphen, Bodegraven en omgeving. Groenten en fruit telen op een biologische manier. Dit wordt nu gedaan aan de Buitenkerk 57 in Bodegraven. Op een klassieke boerderij langs de  Oude Rijn.

De gezamenlijke leden van de coöperatie hebben een boer in dienst, Martijn van Zanten. Hij zorgt met trainees en geholpen door vrijwilligers voor het bedrijf. De tuin en akker leveren steeds meer op. We kunnen nog meer deelnemers gebruiken, er is genoeg gepoot en gezaaid.

Het doel is om groente- en fruitteelt dichter bij de consument te krijgen. Gezond, lekker en dichtbij. Er wordt gewerkt zonder bestrijdingsmiddelen, vrijwel volledig op de biologische principes van permacultuur. Kleinschalig samenwerken.

Lid worden kan via de website. Er is ook de mogelijkheid eerst met een proefpakket kennis te maken. Voor € 20 kun je vier weken lang een tas heerlijke groente ophalen op de afhaalmomenten van de VegaBoerderij op vrijdag en zaterdag van 10:30 – 13:30 uur. Opgeven kan via administratie@vegaboerderij.nl of bij de kraam in het Irenebos.

Meer nieuws

Calamiteiten gisteren 21:47

Bestuurder scootmobiel gewond bij aanrijding

Een scootmobiel en een personenauto zijn met elkaar in botsing gekomen op de kruising van de Concertweg en Eisenhowerlaan. De man die de scootmobiel bestuurde raakte daarbij gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Brandweer gisteren 20:08

Brandweer rukt uit voor bermbrand langs N11

Zondagavond is een stuk berm in brand gevlogen langs de N11. De brand was op de rijbaan richting Leiden, tussen de toerit Alphen centrum en de kruising met de Leidse Schouw. Het verkeer ondervond weinig hinder van de brand.

Advertorial Eten en drinken gisteren 17:01

Oysters, music & good vibes tijdens het oesterweekend bij Maggie Blue

Liefhebbers van oesters kunnen hun hart ophalen tijdens het speciale oesterweekend bij Maggie Blue. Op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus staat het terras volledig in het teken van verse oesters, goede live muziek en gezellige zomerse vibes!

Weekoverzicht gisteren 14:21

Het nieuws van week 32 in één overzicht

Wat speelde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een boerenprotest langs de N207 tot een melding over een explosief bij de Zegerplas: je leest het in ons wekelijkse nieuwsoverzicht.