Verdachte in zaak wapenvondst moest ex-zwager Taghi gehandicapt maken

Josh Walet

Op donderdag 24 maart 2022 vond de politie een grote hoeveelheid levensgevaarlijke wapens in een schuur aan de Meidoornstraat in Alphen. Eerder werd al bekend dat het wapen, gebruikt voor de moord op Peter R. de Vries, ook in die opslag lag. Dinsdag zijn nog meer feiten rondom de zaak aan het licht gekomen.

In de schuur in Alphen aan den Rijn werden 22 handvuurwapens en 22 automatische wapens gevonden, waaronder scherpschutter geweren en vier antitankwapens. Ook de auto waar het wapen, gebruikt voor de moord op Peter R. de Vries, in lag is in Alphen aan den Rijn gespot, laat het Openbaar Ministerie weten tijdens de rechtszaak in november.

Ridouan Taghi

Dinsdag 21 februari vond een volgende zitting plaats in de zaak van de enorme wapenvondst. Tijdens deze zitting werd bekend dat de 28-jarige Pawel J., verdachte in de wapenvondst-zaak, opdracht had gekregen de ex-zwager van Ridouan Taghi gehandicapt te maken. De man zou op 12 september 2021 afgereisd zijn naar Lopik, met een vuurwapen en hamer op zak. Hij trof het ‘doelwit’ daar niet aan en is teruggekeerd.

J. was een vriend van de 27-jarige Krystian M., verdacht van betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries. Krystian M. zou de 28-jarige Pawel mogelijk opdracht hebben gegeven voor de geplande mishandeling in september 2021. De advocaat van Pawel J. zegt echter dat het feit dat Pawel’s telefoon in Lopik was niet betekent dat de verdachte zich ook in Lopik bevond.

Meer nieuws

Dieren vandaag 10:50

Kater Bollie vermist aan de Steekterweg in Alphen aan den Rijn

Sinds maandag 12 oktober wordt de 11-jarige kater Bollie vermist in Alphen aan den Rijn. Hij is voor het laatst gezien in de omgeving van de Steekterweg. Zijn baasjes hopen dat iemand hem heeft gezien en zijn op zoek naar informatie over zijn verblijfplaats.

Advertorial Sport gisteren 17:06

Wandel mee bij AAV’36: sportief en gezellig in beweging blijven

Wil je op een sportieve, recreatieve en gezellige manier in beweging blijven? Bij atletiekvereniging AAV’36 in Alphen aan den Rijn kun je deelnemen aan verschillende wandelgroepen, onder begeleiding van gecertificeerde trainers. Of je nu rustig wilt bewegen of juist op een stevig tempo aan je conditie wilt werken, er is voor ieder niveau een passende wandelgroep.

Sport gisteren 15:26

Senioren in Alphen blijven in beweging met stoelfietstraining van Phemia Move

Bij Phemia Move in Alphen aan den Rijn zijn dit najaar twee groepen senioren begonnen met een stoelfietstraining. Acht weken lang werken zij aan hun kracht, conditie en beweging. Daarnaast start er binnenkort een nieuwe training voor 50-plussers die weinig of niet bewegen, genaamd COMBI TRAINING.