Castellum Theater & Film
Advertorial Voorstelling

Verhalend muziektheater over Bach

In Hoezo Bach?! staan zondagmiddag 30 maart altvioliste Esther Apituley en journaliste Noraly Beyer tegenover elkaar in Castellum. De een leeft en ademt Bach, de ander stelt kritische vragen: Is Bach werkelijk de ultieme muzikale grootheid, of is het tijd om ruimte te maken voor andere muzikanten? Samen met gitarist Marnix Dorrestein en bassist Xander Vrienten verkent Apituley de invloed van Bach op jazz, filmmuziek en moderne composities.

In deze muzikale voorstelling zoekt een journaliste in een Zwitsers hotel diep in de bergen, houvast in een wereld die uit balans is, maar stuit op drie bevlogen musici. Deze drie hebben genoeg aan elkaar en aan de muziek van Bach. In hun ogen is er geen ruimte voor de twijfels, vragen, of roep om empathie. De muziek biedt alles, want wanneer je Bach speelt, bereik je het hoogste dat een muzikant kan nastreven.

Hoezo Bach?!

Maar de journaliste geeft niet op. Langzaam maar zeker weet ze zich in het muzikale gesprek te wringen en verstoort ze de harmonie. In een fel duet met Apituley blijkt uiteindelijk dat de werelden meer gemeen hebben dan je zou denken. En stelt de journaliste de kernvraag: Hoezo Bach?!

Met hun Molukse en Surinaamse achtergronden brengen Apituley en Beyer een extra dimensie aan deze muzikale dialoog die prikkelt, uitdaagt en inspireert. Want kan een componist uit de 18e eeuw nog altijd de maat slaan in onze diverse, moderne wereld? Voor iedereen die van Bach houdt én voor iedereen die denkt er niet van te houden...

Meer info

Praktische informatie 

Voor tickets en meer informatie kun je terecht op castellum.nl of bij de kaartverkoopbalie (wo t/m za tussen 14:00 en 17:00 uur).


Meer nieuws

Advertorial Horeca gisteren 17:11

Lunchen bij ’t Zusje in Park Rijnstroom: Bourgondisch genieten in de middagzon

Sinds begin april is Alphen aan den Rijn een culinaire hotspot rijker: ’t Zusje heeft haar deuren geopend in het sfeervolle Park Rijnstroom. En hoewel het restaurant vooral bekendstaat om haar avondvullende bourgondische dinerformule, kun je er nu ook overdag terecht voor een verrassende lunchervaring.

Weekoverzicht gisteren 14:33

Het belangrijkste nieuws van week 17 in één overzicht

Wat gebeurde er afgelopen week in Alphen aan den Rijn? Van een dringende oproep van kledingbank Alphen tot meer informatie over de Alphense traditie in de Julianastraat. Je leest het hier!

Muziek gisteren 12:33

De Alphense Orgelzomer in Alphen aan den Rijn

Van april tot en met september 2025 is er de Alphense Orgelzomer in Alphen aan den Rijn. Jong muzikaal talent uit de regio treedt op onder begeleiding van Simon Stelling. De Adventskerk nodigt je uit om te komen kijken en luisteren naar prachtige muzikale stukken. 

Terugblik gisteren 11:34

Zonnige en feestelijke Koningsdag in Alphen aan den Rijn

Zonnebril op, oranje outfit aan en genieten maar! In Alphen aan den Rijn zat de sfeer er zaterdag al vroeg in tijdens Koningsdag. Overal klonken vrolijke deuntjes, kleedjes lagen vol schatten en het Europapark veranderde in een paradijs voor kinderen.

Terugblik gisteren 10:24

Ouderwets straatfeest in de Julianastraat

Alphen aan den Rijn vierde vrijdagavond Koningsnacht in stijl. In de Julianastraat werd de traditie in ere hersteld met een straatfeest, georganiseerd door Alle Hens en Café Schatjes.