Voorbereidingen voor nieuwe ronde coronavaccinatie in volle gang

Archieffoto Josh Walet

Over een week gaat de nieuwe ronde voor coronavaccinatie van start. GGD Hollands Midden is druk bezig met het treffen van de laatste voorbereidingen om dit zo goed mogelijk te laten verlopen.

De nieuwe vaccinatieronde wordt in gang gezet om de bescherming op peil te brengen. “Er wordt rekening gehouden met meer coronabesmettingen in het najaar. Een coronavaccinatie beschermt je tegen ernstige ziekte en sterfte en verkleint de kans dat je anderen besmet. Maar deze effecten nemen in de loop van de tijd af”, licht GGD Hollands Midden toe.

“Een herhaalprik zorgt dat je afweersysteem het coronavirus weer goed herkent en in actie komt als dat nodig is. Het is belangrijk dat zoveel mogelijk mensen de herhaalprik halen, zodat minder mensen ernstig ziek worden. Het voorkomt dat de zorg het te druk krijgt en helpt bij het openhouden van de samenleving.”

Ruimere openingstijden

GGD Hollands Midden start met vaccineren op de huidige drie grote locaties in Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. “Hier kunnen we snel en efficiënt veel mensen vaccineren. Onze vaccinatielocaties zijn vanaf 19 september zeven dagen per week open van 08:00 tot 15:30 uur. Voorlopig kan de herhaalprik alleen op afspraak worden gehaald”, laat GGD Hollands Midden weten. “Er wordt geprikt met vernieuwde vaccins die zijn aangepast aan de omikronvariant.”

Laatste voorbereidingen

Op dit moment is GGD Hollands Midden druk bezig met de laatste voorbereidingen treffen. “De personele bezetting is rond. Onder hen zijn opvallend veel mensen die al eerder bij de GGD werkten en zich nu opnieuw willen inzetten. De medewerkers volgen momenteel de benodigde training om hun kennis en vaardigheden op peil te brengen voor de nieuwe vaccinatieronde.”

GGD Hollands Midden vervolgt: “Op de drie locaties worden priklijnen gereedgemaakt om in totaal tegen de 5.000 prikken per dag te kunnen zetten. Mocht het nodig zijn, kan in korte tijd opgeschaald worden naar 10.000 vaccinaties per dag. De verwachting is dan ook dat iedereen die wil, snel gevaccineerd kan worden.”

Uitnodiging

Mensen die dit jaar 60 jaar of ouder zijn, krijgen een uitnodigingsbrief van het RIVM. Dit gebeurt stapsgewijs van oud naar jong. De eerste uitnodigingen liggen 13 september op de mat. Zorgorganisaties nodigen de komende weken bewoners en medewerkers uit.

Ben je jonger dan 60 en ontvang je jaarlijks een uitnodiging voor de griepprik? Dan krijg je vanaf de eerste helft van oktober via je huisarts een uitnodiging voor de herhaalprik tegen corona. Dit geldt ook voor mensen jonger dan 60 met het syndroom van Down. Hierna wordt de rest van de bevolking van 12 jaar en ouder via de media opgeroepen.

Voorwaarden voor een herhaalprik

Je kan de herhaalprik alleen krijgen als je de basisserie hebt gehad. De basisserie bestaat uit twee prikken tegen corona (of één in geval van het Janssen-vaccin of na een coronabesmetting). Bovendien moet het minimaal drie maanden geleden zijn dat je de laatste prik of coronabesmetting had. Ook als je na de basisprik(ken) al één of meerdere coronavaccinaties (booster en/of herhaalprik) hebt gehad, mag je in deze vaccinatieronde opnieuw een herhaalprik halen.

Meer nieuws

Muziek vandaag 10:55

Vanavond vieren we de vrijheid met een bevrijdingsconcert in de Adventskerk

Vanavond, vrijdag 16 mei, vindt er in de Adventskerk in Alphen aan den Rijn een bijzonder bevrijdingsconcert plaats, georganiseerd door Stichting Vrienden van de Adventskerk. Tijdens dit concert wordt er stilgestaan bij tachtig jaar vrijheid, een mijlpaal die volgens de organisatie nog altijd het vieren waard is.

Advertorial Overige vandaag 09:30

Zomeractie bij Taxi Gouwe Rijn: Tot 25% korting op je rit!

De zomer staat voor de deur en dat betekent vakantie, dagjes weg en natuurlijk... vervoer regelen! Taxi Gouwe Rijn komt met een aantrekkelijke zomeractie waar inwoners van Alphen aan den Rijn en omgeving volop van kunnen profiteren. Of je nu een vliegreis plant of gewoon voordelig een taxirit nodig hebt: deze actie wil je niet missen.

Advertorial Film gisteren 17:29

Premières, specials én de allereerste Men’s Night in Castellum

Deze week is er voor ieder wat wils in de bioscoop. Zin in actie, bier en bitterballen? Kom zaterdag naar onze allereerste Men’s Night met Mission: Impossible – The Final Reckoning. Iedereen is welkom (dus niet alleen mannen), zolang je maar van bitterballen en Tom Cruise houdt.

Calamiteiten gisteren 15:27

Auto botst op geparkeerde vrachtwagen op Prinses Margrietlaan

Op de Prinses Margrietlaan in Alphen aan den Rijn is vanmiddag, donderdag 15 mei, een auto op een geparkeerde vrachtwagen gebotst. De automobiliste is ter plekke nagekeken door het ambulancepersoneel, maar kwam gelukkig met de schrik vrij en hoefde niet mee naar het ziekenhuis.