Zegerplons: Dé nieuwjaarsduik van Alphen aan den Rijn
Op zondag 5 januari 2025 vindt in Alphen aan den Rijn de allereerste editie van de Zegerplons plaats. Deze nieuwjaarsduik is speciaal voor én door Alphenaren. Deelnemers beginnen het nieuwe jaar met een frisse plons in de Zegerplas, vol energie en een boost.
De nieuwjaarsduik wordt georganiseerd door de stichting Zegerplons. De stichting heeft als doel jaarlijks op de eerste zondag van het jaar de nieuwjaarsduik te gaan organiseren. Hiermee hoopt de stichting een nieuwe traditie te starten in Alphen aan den Rijn waarbij uitdaging, verbinding en gezelligheid centraal staan.
Samenwerking
De Zegerplons is een initiatief van #RECHT advocaten. De stichting Zegerplons werkt bij de organisatie van de Zegerplons nauw samen met Wet ’n Wild. Daarnaast dragen ook andere lokale partners hun steentje bij. De Alphense Reddingsbrigade, de Alphense Duikvereniging Atlantis, KT-Events, Alphen Vitaal en onder andere Fort Alpha zijn van de partij.
Inschrijven
Inschrijven kan op deze website. Deelnemers ontvangen naast het deelnamebewijs een muts en na de duik een warme chocolademelk en broodje worst op de Aprés-plons bij Wet ‘n Wild. Early Bird tickets kosten € 7,50 en zijn beperkt beschikbaar. Normale tickets kosten € 2,00 meer.
Van het inschrijfgeld gaat € 1,00 per ticket naar het Jeugd Deelname Fonds Alphen. Met die donatie kunnen ook kinderen uit gezinnen met een beperkt budget zwemles krijgen.