Zomerspektakel steunt dit jaar Stichting ALS

Josh Walet

Zomerspektakel kiest ieder jaar voor één of meerdere goede doelen waar ze een percentage van de opbrengst van het festival doneren. Hierbij wordt altijd geprobeerd om lokale projecten te ondersteunen. Dit jaar is de keuze gevallen op een bijzonder doel: Stichting ALS.

ALS, voluit amyotrofische laterale sclerose, is een meedogenloze ziekte die de motorische zenuwcellen in de hersenen en het ruggenmerg aantast. Het resultaat is een geleidelijk verlies van spierfunctie, dat uiteindelijk leidt tot volledige verlamming en vaak fatale complicaties. Na de eerste symptomen hebben mensen die lijden aan ALS nog slechts een gemiddelde levensverwachting van 3 tot 5 jaar.

Stichting ALS

Deze kleine stichting zet zich onvermoeibaar in om een wereld zonder ALS, PSMA en PLS te realiseren. Hun missie is duidelijk: het mobiliseren van mensen en middelen om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en behandelingen van ALS en aanverwante ziekten. Daarnaast financiert de stichting ook projecten die gericht zijn op het verbeteren van de kwaliteit van zorg en leven voor patiënten en hun naasten.

Een van de redenen voor de keuze van Zomerspektakel voor Stichting ALS is de recente vooruitgang in technologische ontwikkelingen. Deze vooruitgang heeft de hoop op een doorbraak in de behandeling en genezing van ALS vergroot. Echter, om deze vooruitgang om te zetten in concrete resultaten is financiering essentieel. Daarom heeft Zomerspektakel ervoor gekozen om dit jaar de steun te bieden die Stichting ALS nodig heeft om hun belangrijke werk voort te zetten.

Parkinson Café en Boksschool Teus de Kruyf

Vorig jaar koos de organisatie ervoor om niet één maar twee doelen te steunen; beiden omtrent de ziekte van Parkinson. Eén van die goede doelen was het Parkinson Café uit Alphen aan den Rijn. Daarnaast overhandigde het Zomerspektakel een cheque aan Boksschool Teus de Kruyf voor hun programma ‘Parkinson Box’.

Foto van links naar rechts: Wim Bloemzaad (Parkinson Café Alphen), Stanley de Looze (Zomerspektakel aan het meer), Teus de Kruyf (Boksschool Teus de Kruyf)

goede doel zomerspektakel 2023.png

Meer nieuws

Winactie Overige vandaag 12:18

Maak kans op een reparatie t.w.v. € 99 bij Smart Telecom Store!

Is jouw smartphone, tablet of laptop toe aan een reparatie? Goed nieuws! Smart Telecom Store geeft één reparatie t.w.v. € 99 weg. Of het nu gaat om een gebarsten scherm, een batterij die vervangen moet worden of een ander technisch probleem: Smart Telecom Store staat voor je klaar. 

Vacatureoverzicht vandaag 11:10

Alle vacatures van week 32 op een rij

Klaar voor een frisse stap in je carrière? Deze week zijn er weer nieuwe vacatures toegevoegd op Alphens.nl! Welke sector je ook aanspreekt, van techniek en zorg tot horeca en daarbuiten, wij hebben alle nieuwe kansen overzichtelijk voor je op een rijtje gezet.

Advertorial Evenement gisteren 17:13

Beleef de zonsverduistering vanaf de mooiste plek aan het water

Op woensdag 12 augustus kleurt de avondlucht boven het water op een bijzondere manier. Bij Sunset Bar & Kitchen beleef je de zonsverduistering in een ontspannen sfeer, met een drankje, muziek en een veilig uitzicht op dit bijzondere natuurverschijnsel.

Rondje Alphie gisteren 16:00

Rondje Alphie met Daisy van Café 1640

Hoe ziet een werkdag in de horeca eruit? En wat maakt het werken bij Café 1640 zo leuk? In de nieuwste aflevering van Rondje Alphie stapt Daisy in bij Alphie en vertelt ze open over haar werk, hoe ze bij het café terechtkwam en waarom geen enkele werkdag hetzelfde is.