Alphia kan zelfs van Zwammerdam winnen

Marcel Ekelenburg uit Naaldwijk is een goede scheidsrechter. Maar ook een aparte. Ooit betrad hij het kunstgrasveld van Alphense Boys in de stromende regen met een snorkel en een badmuts. Graag steelt hij de show en maakt hij er zijn eigen wedstrijd van. Zaterdag hielp hij op sportpark De Bijlen Alphia in het spoor in de gemeentelijke derby tegen Zwammerdam.

Na tien minuten gaf hij op zeven meter van het doel een indirecte vrije trap vanwege een te hoog geheven Zwammerdams been. Bijna geen enkele arbiter doet zoiets, want dan roep je de problemen over je af. Vincent Hoogervorst besloot de bal knalhard richting doel te schieten in de hoop dat er iemand was in de melee van spelers die de bal zou raken. Dat gebeurde inderdaad en daardoor was keeper Samsom kansloos: 1-0. Bij de totstandkoming van de 2-0 vijfentwintig minuten verder speelde de leidsman ook een belangrijke rol, maar nu was zijn beslissing wel degelijk logisch. Bij een overtreding jegens een Alphia-aanvaller keek hij even de voordeelregel af, maar tegelijkertijd was Koen Woudenberg zo bijdehand, niet dus, om de Alphiaan alsnog een zwieper te geven. Die was inmiddels in het zestienmetergebied aangeland: strafschop dus. Het was opnieuw Hoogervorst die raak schoot. Diezelfde Hoogervorst raakte ook nog eens de paal. Zwammerdam stond onder druk en kwam er slechts spaarzaam uit. Alleen Reijer Peters zorgde met een fraaie omhaal voor enige opwinding.

Na de pauze was Zwammerdam opeens de veel beter voetballende ploeg. De 2-1 van Jordi de Groot na een kwartier was dan ook volkomen logisch. Eigenlijk was het daarna wachten op de tweede goal, maar in de afronding waren de bezoekers niet scherp genoeg en Robbert Plug stond ook nog eens goed te keepen. In de slotfase gingen de gasten voor alles of niets en dat leverde veel ruimte op voor Alphia. Coach Angelo Leverock had inmiddels met Bas Hazenbroek en Jake van Rijn twee jonge rappe aanvallers binnen de lijnen gebracht en dat betaalde zich uit. Op aangeven van Pascal Hellingerwerf schoot Van Rijn de 3-1 binnen en toen was het gedaan.

Opnieuw winst voor Alphia dus, dat steeg naar de derde plaats. En dat is een uitermate knappe prestatie voor de promovendus.

Meer nieuws

Documentaire vandaag 16:06

Castellum vertoont documentaire over onlangs overleden kunstenaar David Hockney

Met het recente overlijden van de Britse kunstenaar David Hockney op donderdag 11 juni heeft de kunstwereld afscheid genomen van een van haar grootste iconen. Castellum Theater & Film brengt daarom vanaf donderdag 25 juni de documentaire Hockney: I Love View op het grote doek, een hartverwarmend en persoonlijk portret waarin bewondering, vriendschap en kunst samenkomen.

Advertorial Politiek plein vandaag 15:46

Petra Hoogenes: "Nieuwe gemeenteraad, maak er iets moois van"

Na zestien jaar actief in de lokale politiek heeft Petra Hoogenes-van Noort na de gemeenteraadsverkiezingen in maart afscheid genomen van de Alphense raad. Zij was twaalf jaar raadslid voor Nieuw Elan en dat leverde een koninklijke onderscheiding op. In haar afscheidsspeech vertelde zij aan de nieuwe gemeenteraad dat haar tijd en energie voortaan in haar bedrijf gaat zitten.

Advertorial Politiek plein vandaag 11:59

CDA Alphen aan den Rijn eist lokale MKB-focus op Hoorn-West: “Grond niet naar de hoogste bieder”

Het CDA Alphen aan den Rijn stemt in met de transformatie van het verouderde terrein Hoorn-West naar een modern bedrijventerrein. Tijdens de commissie Ruimte, Economie en Duurzaamheid (RED) op 11 juni stelde de partij echter harde eisen aan de verdeling van de kavels: de ruimte moet ten goede komen aan lokaal MKB (tot en met milieucategorie 3.2) en mag niet blind vergeven worden aan de partij met het meeste geld.