Met de bus naar het Archeon

PR Arriva

Vanaf 15 december wordt het voor bezoekers mogelijk om vanaf station Alphen met de bus naar het Archeon te gaan. Arriva zal vanaf dat moment een nieuwe buslijn inzetten.

Het was al langere tijd een wens van Museumpark Archeon om busvervoer aan te bieden naar het park. Vanaf 15 december lijkt dit dan toch echt te gaan gebeuren. Vervoersorganisatie Arriva voert in 2020 een nieuw vervoerplan door, welke op 15 december in zal gaan. Hierin staat onder meer dat Arriva een extra stadsbus toe zal voegen die ook langs het Archeon zal rijden.

Archeon is positief gestemd over de komst van de nieuwe buslijn. "Wij zijn heel blij", vertelt directeur Monique Veldman. "Bezoekers hebben dan ook de optie om met het Openbaar Vervoer naar het Archeon te komen, want ze worden bijna voor de deur afgezet. Hopelijk zullen hierdoor nog meer mensen het Archeon weten te vinden."

Het toevoegen van een extra buslijn is mogelijk doordat de routes van buslijn 3 en 4 korter zullen worden. De bussen zullen vanaf 15 december niet meer via De Baronie en Rijnhaven rijden. Hierdoor komen extra middelen beschikbaar, waardoor een nieuwe buslijn kan worden ingezet.

Lijn 5 zal vanaf 15 december gedurende de dag elk uur en op alle dagen van de week rijden.

Meer nieuws

Advertorial Evenement vandaag 09:01

CLUB MAGGIE pakt uit met XXL Christmas Eve op 24 december

Heb jij op kerstavond nog geen plannen? Zet dan woensdag 24 december 2025 met grote letters in je agenda, want CLUB MAGGIE organiseert de XXL Christmas Eve. Een avond vol muziek, entertainment en feestelijke extra’s – precies wat je nodig hebt om de feestdagen goed te beginnen.

Politie en handhaving gisteren 18:00

Petje af? Niet voor deze winkeldief

Afgelopen vrijdagmiddag, 7 november, kreeg de politie een melding van een winkeldiefstal in Alphen. Een man had twee petten meegenomen zonder te betalen.

Advertorial Politiek plein gisteren 17:03

Kieslijst CDA Alphen unaniem vastgesteld

Op zaterdagavond 8 november heerste er bij de Horecahoeve in Aarlanderveen een zeer goede sfeer en volop gezelligheid. De kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 presenteerden zich. De afgelopen tijd heeft de vertrouwenscommissie vele gesprekken gevoerd, waarna een advies in de vorm van een conceptlijst naar het bestuur is gegaan. Deze lijst is voorgelegd aan de leden van het CDA Alphen aan den Rijn, die hier unaniem mee hebben ingestemd. Daarna was het tijd voor een feestje.

Wonen en bouwen gisteren 16:27

Laatste woningen Rode Dorp binnenkort opgeleverd

Na jaren van plannen, bouwen en samenwerken is het einde van de vernieuwing van Het Rode Dorp (of zoals veel Alphenaren zeggen: het ‘Rooie Dorp’) in zicht. In fase 3 zijn inmiddels 38 van de 58 woningen opgeleverd. De laatste sleuteloverdracht staat gepland voor vrijdag 21 november.

Onderwijs gisteren 15:03

Nieuwe combinatieopleiding bij Junis Kinderopvang en mboRijnland

Op maandag 10 november ging de nieuwe combinatieopleiding van Junis Kinderopvang en mboRijnland feestelijk van start. In dit unieke traject volgen studenten in 2,5 jaar twee opleidingen tegelijkertijd: Gespecialiseerd Pedagogisch Medewerker én Buurtsportcoach.

Advertorial Evenement gisteren 14:25

Programma Lichtfestival op 14 en 15 november compleet

Alphen aan den Rijn maakt zich op voor een bijzonder tweeluik: op vrijdag 14 en zaterdag 15 november komt het allereerste Lichtfestival ‘Licht en Donker’ tot leven. De Cultuurcoaches van Alphen Vitaal presenteren samen met artiesten en kunstenaars een volledig programma waarin lichtkunst, muziek en een creatieve workshop elkaar afwisselen.