Advertorial Politiek plein

GroenLinks: renoveer brug biezen voor rondvaarten

De fractie van GroenLinks heeft Artikel 40-vragen aan het college gesteld over het renoveren van een brug in de Boskoopse straat Biezen.

Volgens GroenLinks wacht deze brug al lange tijd op renovatie, waardoor de brug niet open kan en er veel minder mogelijkheden zijn voor rondvaarten in het gebied. Aanleiding voor het stellen van de vragen is het feit dat een andere brug wel uitvoerig wordt gerenoveerd en dan weer open kan, terwijl zich achter de brug geen doorgaand water meer bevindt.

GroenLinks raadslid Frits Teule licht toe: “De Biezen is ongetwijfeld één van de mooiste straten van Boskoop. De brug ter hoogte van Rent A Car Service Boskoop wacht al lang op renovatie, zodat het weer een doorgaande waterweg wordt voor toerisme en beroepsvaart. Het steekt de VVV Boskoop en de Dorpsraad Boskoop dat dit nog niet is gebeurd. Te meer omdat de brug bij firma P. de Frankrijker en Zonen nu wel uitvoerig wordt hersteld en dan weer kan openen, terwijl het beweegbaar maken van de brug hier juist zinloos was: achter de brug is de sloot niet meer bevaarbaar. We hebben daarom hierover vragen aan het college gesteld.”

Dit zijn de door GroenLinks ingediende Artikel 40-vragen:

  • Is er begrip voor dat betrokkenen in Boskoop niet begrijpen dat de brug bij fa. De Frankrijker wél gerenoveerd wordt en de brug ter hoogte van de fa. RACS (nog) níet?
  • Deelt u de mening dat dat de vergaande compleetheid van de renovatie van de brug bij De Frankrijker (fundering, beweegbaar maken, slagbomen enz. ) wellicht teveel van het goede is en ook op langere termijn (dus vermijdbare) onderhoudskosten met zich meebrengt?
  • Is het mogelijk om (een deel van) de gelden bestemd voor de renovatie van de brug bij Fa. De Frankrijker alsnog aan te wenden voor een beweegbare brug bij Fa. RACS?
  • En als dat allemaal niet mogelijk blijkt te zijn, kan dan de gewenste brug bij Fa. RACS op andere gronden / met andere middelen toch meegenomen worden in de korte termijn renovatie van De Biezen?

Meer nieuws

Advertorial Theater gisteren 17:01

Gevarieerd nieuw theaterseizoen bij Parkvilla

‘Muziek, cabaret, toneel, kleinkunst, theatercolleges. Van een swingend popkoor tot ingetogen solo's en aanstekelijke bands. Met doorgewinterde performers of aanstormend talent, we presenteren een gevarieerd programma voor iedereen’, vertelt Agnes van den Ham, coördinator theater.

Vacatureoverzicht gisteren 11:11

Alle vacatures van week 19 op een rij

Klaar voor een frisse stap in je carrière? Deze week zijn er weer nieuwe vacatures toegevoegd op Alphens.nl! Welke sector je ook aanspreekt, van techniek en zorg tot horeca en daarbuiten, wij hebben alle nieuwe kansen overzichtelijk voor je op een rijtje gezet.

Advertorial Overige gisteren 09:22

Buurthuis AquaRijn presenteert: Fashion Fix

Buurthuis AquaRijn zet zich actief in voor duurzaamheid en doet dat met Fashion Fix! Tijdens deze gezellige en inspirerende ochtenden ga je samen aan de slag met het herstellen, aanpassen of vermaken van je oude kleding. Zo geef je jouw kledingstukken een tweede leven én draag je bij aan een duurzamere wereld.

Advertorial Eten en drinken 8 mei 2026 17:16

Grill’nSmoke gaat indoor: dezelfde beleving, nieuwe setting

Al 18 jaar reist Grill’nSmoke door heel Nederland als festivalstijl BBQ-cateraar. Met de Amerikaanse smokers, foodtrailers en ongedwongen sfeer hebben ze naam gemaakt op events, bedrijfsfeesten en festivals. Wat al die jaren hetzelfde is gebleven? De passie voor goed eten, sfeer en beleving. En precies vanuit die gedachte zetten ze nu een nieuwe stap. Grill’nSmoke gaat naar binnen!