Bouw nieuwe Raadsbrug over Aarkanaal in volle gang
Dit weekend is de Oostkanaalweg deels afgesloten voor verkeer. Dit omdat er gewerkt wordt aan de nieuwe fietsbrug. De werkzaamheden zijn in volle gang.
Dit weekend is de Oostkanaalweg deels afgesloten voor verkeer. Dit omdat er gewerkt wordt aan de nieuwe fietsbrug. De werkzaamheden zijn in volle gang.
Zaterdag 7 oktober is het weer tijd voor de jaarlijkse schoonmaak, georganiseerd door Vereniging Vrienden Park Zegersloot.
Vannacht rijden er geen treinen tussen Alphen aan den Rijn en Leiden. Dit vanwege door werkzaamheden op het spoor.
Op zoek naar een nieuwe uitdaging? Hier kan Alphens.nl jou bij helpen! Op onze vacaturepagina vind je vacatures in allerlei branches. Een overzicht van het aanbod dat er de afgelopen week bij is gekomen, check je hier.
Dansen is plezier voor twee was jarenlang de slogan van de Nederlandse dansscholen. Het was in een tijd dat werkelijk iedereen wekelijks danslessen bezocht bij zo'n 500 dansscholen in het hele land, het was in een tijd dat de discomuziek letterlijk uit de radio schalde en dat je op vrijdagmiddag de Top-40 volgde voor de belangrijkste verschuivingen in de hitparade. Platen (vinyl) in singles en lp's gingen grif over de toonbank want je wilde die muziek ook echt graag in huis hebben.
Volgende week is er een evenement in het Alphense Stadshart. Op het Thorbeckeplein is een hindernisbaan ingericht met obstakels om het mensen die slecht zien, in rolstoelen zitten of met rollators lopen moeilijk te maken. Iedereen mag de uitdaging aangaan op donderdagmiddag 5 oktober.
De omwonenden van de groene Gnephoekpolder zijn zeer geïnteresseerd in de plannen voor woningbouw. Het Gnephoekberaad, Dorpsoverleg Koudekerk en Stichting Landschappelijk Lint Lagewaard en Landlustweg spraken in tijdens de commissievergadering van 28 september. Zij benadrukken allemaal de cultuurhistorische waarde van het Lint.
De gemeenteraad zal in haar vergadering van 12 oktober instemmen met een sociaal plan voor de woonwagenbewoners in de Marokkostraat. Al in 2018 is besloten dat de wagens moeten verhuizen, omdat er te grote verzakkingen zijn. Nu is een sociaal plan gemaakt om de bewoners te ondersteunen bij hun verhuizing.
Vanavond van 21:00 uur tot uiterlijk maandag 2 oktober 06:00 uur ’s ochtends is de Oostkanaalweg en N207 langs Alphen aan den Rijn voor een deel afgesloten, wegens de bouw van de nieuwe fietsbrug.
De afgelopen jaren zijn veel families getroffen door de toeslagenaffaire, wat gezinnen onterecht duizenden euro's kostte en soms zelfs tot uithuisplaatsingen van kinderen leidde. In 2020 is de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen in het leven geroepen. De Gemeente roept gedupeerden echter op om zich niet alleen bij het UHT, maar ook bij hen aan te melden.
Op zaterdag 14 oktober viert de Hospicegroep Alphen aan den Rijn Nieuwkoop de Internationale Dag van de Palliatieve Zorg met een open dag. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te nemen in de warme omgeving van hun twee woonvoorzieningen en te ontdekken hoe hier liefdevolle zorg wordt geboden aan mensen in hun laatste levensfase.
De zestienjarige Louiza Loukili wordt al bijna twee weken vermist sinds haar laatste verschijning op vrijdag 15 september in Alphen aan den Rijn.
De politieke partijen spraken gisteren, donderdag 28 september, intensief over het Contourenplan Gnephoek. Dit plan wordt door de gemeenteraad op 12 oktober vastgesteld. De contouren zijn de grote lijnen voor de nieuwe woonwijk. Hierna pas worden een Masterplan en een participatieproces over het Masterplan gemaakt.
Met de dagen die snel korter worden, is het tijd om extra aandacht te besteden aan fietsveiligheid. Een van de essentiële aspecten van veilig fietsen is goed werkende verlichting op je fiets. Om ervoor te zorgen dat alle fietsers in Alphen aan den Rijn veilig de weg op kunnen, organiseert VoorFietsen op zaterdag 7 oktober een gratis verlichtingscontrole.
Op 27 september werd de tweede Alphense Groene Pluim uitgereikt. Dit is een onderscheiding voor organisaties die zich actief inzetten voor duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Gert van den Ham reikte deze prijs uit aan twee organisaties.
Gemeente Alphen aan den Rijn doet mee aan een grootschalig nationaal onderzoek voor winkelcentra heeft tot doel een objectief en genuanceerd inzicht te bieden in de relatie tussen de uitgaven van bezoekers en hun gekozen vervoerswijzen.
In de winter van 2024 staat eindelijk de realisatie van de langverwachte ijsbaan in Alphen op het programma. Het verlangen naar een eigen schaatslocatie was opgenomen in het huidige coalitieakkoord, maar sindsdien is er weinig vooruitgang geboekt op dit gebied. Nu lijkt er eindelijk beweging in te komen.
Buurthuis AquaRijn bruist in oktober. Naast de reguliere activiteiten zoals inloop koffiemorgens, de donderdagmiddaglunch en de schildermiddag zijn er in oktober een aantal bijzondere activiteiten voor de bewoners van Alphen Noord.
Het college van burgemeester en wethouders uit Alphen aan den Rijn maakte dinsdag 26 september kennis met het nieuwe college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Dit vond plaats in de Alphense Rijnhaven.
Vind jij turnen ook het leukste wat er is? Dan is dit echt iets voor jou. Op zondag 1 oktober van 12:30 tot 14:30 uur organiseert DOS een jongtalenten selectietest. Ben jij geboren in 2016, 2017 of 2018 en ben jij altijd aan het klimmen en klauteren? Dan is dit misschien iets voor jou. Ben je iets ouder en heb je al wat turnervaring? Ook dan ben je van harte welkom!
ARC verraste zaterdag met een 1-0 overwinning in Alkmaar tegen AFC’34. Yassin Kaabouni maakte de zo belangrijke treffer. Alphense Boys werd op eigen veld weggecounterd door Ter Leede.
Tijdens het Gezondheidsweekend op zaterdag 30 september en zondag 1 oktober 2023 biedt Museumpark Archeon een unieke reis door de tijd waarin de geschiedenis van geneeskunde en uiterlijke verzorging centraal staat. Door het park heen nemen verschillende re-enactment groepen het publiek mee op een ontdekkingsreis door de historie van de medische wereld.
Hoewel Marjan Krassenburg jarenlang werkzaam was als communicatieadviseur, maakte ze een paar jaar geleden de switch naar massagetherapeute. Inmiddels heeft ze haar eigen praktijk aan huis en helpt ze mensen met allerlei klachten.
Deze week is het de Week Tegen Pesten. De Alphense politie stelt een chat open om over pesten te kunnen praten. Zeker nu er ook ‘Gossip Girl’ accounts door heel Nederland opduiken. Scholen in Alphen aan den Rijn waarschuwen leerlingen en ouders van dit fenomeen.